Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.06.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 23.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Algorand rzuca wyzwanie topowym blockchainom

Algorand przeszedł w ostatnim czasie ważną aktualizację, która znacznie usprawni działanie tej sieci. Wdrożono przede wszystkim poprawki, które mają znacznie przyśpieszyć zatwierdzanie nowych bloków. Pojawiło się także sporo nowych narzędzi, z których przede wszystkim powinni być zadowoleni deweloperzy pracujący przy tym blockchainie.

Czytaj więcej: Algorand dogania inne blockchainy. Ważna aktualizacja sieci

Jesteśmy o krok od nowego rajdu cenowego BTC?

Jeden z najpopularniejszych twitterowych analityków kryptowalutowych przedstawił swoją nową prognozę dot. kursu BTC. Wskazał kluczowy moment, który musi nastąpić, by ponownie na tym rynku zapanowały byki. Podzielił się również swoją obserwacją, co jego zdaniem niedawno uchroniło pierwszą kryptowalutę przed kolejnymi spadkami.

Czytaj więcej: Kurs BTC musi przebić ten poziom, by rozpocząć swój rajd cenowy

Twórcy Three Arrows Capital robią znów zamieszanie

Kyle Davies oraz jego wspólnik Su Zhu mają na koncie dosyć źle rozegraną wizerunkowo sytuację dot. upadku ich funduszu hedgingowego, Three Arrows Capital. Chwilę po tym jak firma ogłosiła bankructwo, duet ten zapadł się pod ziemię i nikt nie był w stanie się z nimi skontaktować, w tym organy władzy odpowiedzialne za likwidację ich spółki. Po jakimś czasie powrócili ”do żywych”, chociaż w kwestii tego, że tysiące inwestorów potraciło fortuny w wyniku upadku ich firmy, stwierdzi, że jest im bardzo przykro, ale nic się nie dało zrobić. Teraz ogłosili stworzenie nowego projektu – giełdy OPNX – w związku z którą wywołali burzę w mediach. Otóż pozwali do sądu popularnego anioła biznesu, któremu zarzucili zniesławienie ich nowego ”dzieła”.

Czytaj więcej: Przez ten duet inwestorzy stracili miliony dolarów. Teraz pozywają znanego przedsiębiorcę

Dogecoin otrzymuje duże wsparcie od Tesli

Nie powinno dla nikogo być zaskoczeniem, że dyrektor generalny znanego producenta samochodów elektrycznych – Elon Musk – jest wielkim entuzjastą dogecoina. Chociaż miliarder podchodzi ponoć z dystansem to tego projektu, to nikt nigdy się tak nie przyczynił do pompowania tego memecoina, jak on. Teraz dowodzona przez niego Tesla wykazała się sporym gestem wobec DOGE.

Czytaj więcej: Tesla wykonuje ukłon w stronę dogecoina

100 000 haseł do kont ChatGPT w rękach hakerów

Na cieszącym się złą sławą czarnym rynku – Dark Web – zostało sprzedanych ponad 100 tys. danych do logowania się na konta do używania ChatGPT. Popularny chatbot oparty na sztucznej inteligencji od firmy OpenAI, archiwizuje nasze zapytania i historię naszych konwersacji z nim. Co będzie, jeżeli wrażliwe dane, których ktoś poszukiwał przez pomocy AI, wpadną w niepowołane ręce?

Czytaj więcej: Wykradziono tysiące danych logowania do ChatGPT

Altcoiny są zagrożone?

Cały rynek kryptowalut oczekuje nadejścia nowej hossy i rajdu cenowego bitcoina. Jednak nie każdy zastawiał się pewnie nad tym, jak rosnący popyt na pierwszą kryptowalutę i napływ inwestorów na jej rynek odbije się na altcoinach. Cieszący się sporą ilością obserwatorów na Twitterze analityk – Credible Crypto – przyjrzał się tematowi i podzielił się swoimi obserwacjami.

Źródło: The Daily HODL

Crypto.com oficjalnie wchodzi do Hiszpanii

Singapurska giełda kryptowalut poinformowała dziś, że udało jej się otrzymać licencję VASP na świadczenie swoich usług z zakresu handlu cyfrowymi aktywami w Hiszpanii. Tamtejszy bank centralny uznał, że wszystkie segmenty działania platformy spełniają najnowsze normy narzucane przez europejskie regulacje. Jak przekazał CEO giełdy – Kris Marszalek – jest to wielki sukces dla całej firmy.

JPMorgan integruje swój token z euro

Gigant bankowości od kilku lat korzysta również z rozwiązań, jakie oferuje technologia blockchain. W 2019 roku na rynku pojawił się token tej instytucji – JPM Coin – za pomocą którego do dziś przetworzono transakcje o wartości ponad 300 miliardów dolarów. Dziś serwis Bloomberg poinformował, że 21 czerwca oficjalnie dokonano pierwszej transakcji tym tokenem w euro. Jedną ze stron biorącą w niej udział była firma Siemens.

Źródło: Coindesk 

Popularne SPA jest ogrzewane energią z miningu BTC

Nowojorska łaźnia – Brooklyn Bathhouse – opublikowała na swoim instagramowym profilu krótkie video, z którego dowiadujemy się, że woda wykorzystywane na terenie obiektu jest podgrzewana dzięki energii odzyskiwanej z wydobycia Bitcoina. Cóż, takie zastosowanie jest powszechne znane wśród osób śledzących branżę miningu. Między innymi na temat tego badania prowadzili swego czasu polscy naukowcy z Olsztyna. Jednakże wielu klientom popularnego SPA ta informacja nie przypadła do gustu. Z racji tego, że wokół tematu wydobycia kryptowalut często krąży wiele nieprawdziwych informacji, które są związane z jego negatywnym wpływem na środowisko, informacja podana przez Bathhouse wywołała pewne kontrowersje.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 23.06.2023



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.