Kurs BTC musi przebić ten poziom, by rozpocząć swój rajd cenowy | Wiadomości | CrypS.

Kurs BTC musi przebić ten poziom, by rozpocząć swój rajd cenowy

Jeden z najpopularniejszych ekspertów do spraw kryptowalut wskazuje, że BTC może wzrosnąć do wartości około 32 500 dolarów – czyli poziomu z maja 2022 r. 


Analityk o pseudonimie Pentoshi informuje swoich 693 200 obserwujących na Twitterze, że bitcoin może osiągnąć cenę 32 500 dolarów. Według niego taka sytuacja wynika z faktu, że BTC zanotował dołki na poziomie ceny 25 000 dolarów, a także utrzymał poziom 26 700 dolarów.

 

Pentoshi dodaje jednak, że po oczekiwaniu co najmniej półtora miesiąca na odbicie bitcoina, podejdzie do tematu bardziej optymistycznie, gdy tegoroczne ATH przekroczy 31 000 dolarów. 

BlackRock rozkręca BTC

Pentoshi wskazuje, że bez informacji o złożeniu przez BlackRock wniosku o notowanie funduszu giełdowego (ETF) opartego na bitcoinie, BTC prawdopodobnie odnotowałby spadek. Wejście tak poważnych graczy w rynek krypto powoduje wzrost popytu wśród osób urodzonych między 1946 a 1964 rokiem, gdyż to ich kapitał będzie inwestowany w tym sektorze. Tylko w ostatnim tygodniu bitcoin odnotował wzrost o 20% na skutek powyższych doniesień. 

BTC
Wykres przedstawia kurs BTC. Źródło: TradingView.

Wszystko na chłodno 

Mimo pozytywnego spojrzenia, Pentoshi zachęca do zachowania ostrożności, stwierdzając, że zacznie czuć się naprawdę optymistycznie dopiero, gdy bitcoin przekroczy swoje maksimum z 2023 roku – czyli poziom około 31 000 dolarów. Niemniej jednak, według Pentoshiego, dotychczasowe ruchy gigantów z pewnością zwiększają popyt na bitcoina.

W grę wchodzą również działania konkurencyjne. Po złożeniu wniosku przez BlackRock o fundusz ETF oparty na bitcoinie – do gry mocniej angażują się kolejne firmy m.in. Invesco, czy WisdomTree, które idąc tym tropem – także składają wnioski o notowanie funduszy ETF na BTC.

Rynkowe wieloryby trzymają od 1000 do 10 000 BTC, a od początku kwietnia do chwili obecnej zwiększyły swój udział w rynku o 3,5 miliarda dolarów! Wszystkie większe podmioty w ciągu ostatnich trzech miesięcy zgromadziły około 131,6 tys bitcoinów! Nie dziwi zatem fakt, że król kryptowalut musiał odbić się po długiej kryptozimie.

Co to oznacza w praktyce? Że pomimo zachwiania tej kryptowaluty, perspektywy na przyszłość nadal pozostają pozytywne. W chwili pisania tego tekstu kurs BTC wynosi 30 002 dolary. Wczoraj jego szczytowy kurs wynosił 30 325 USD. Czy zmierzamy w kierunku kolejnego ATH? Patrząc na działania wielorybów – prawdopodobnie tak!
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.