Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.09.2023]

Kursy kryptowalut 22.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 22 września 2023 roku.


Spis treści:


Bybit opuszcza brytyjski rynek w trybie natychmiastowym

Nowe przepisy dot. promocji kryptowalutowych usług na wyspach stanowią na tyle ciężki kaliber, że firmy po prostu zaczną rezygnować z tego rynku. Tak przynajmniej twierdzi CEO giełdy Bybit, która za kilka dni przestanie obsługiwać klientów z Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej: Pierwsza giełda kryptowalut opuszcza Wielką Brytanię w następstwie nowych przepisów

BTC pierwotnie miał być bronią biologiczną?

Wszyscy znają historię zaprezentowania światu bitcoina przez Satoshiego Nakamoto. Sęk w tym, że nigdy oficjalnie nie potwierdzono jego tożsamości oraz nie wyjaśniono prawdziwych pobudek, dla których stworzył pierwszą kryptowalutę. Jednak w tej kwestii powstało kilka teorii, a ta opisana w poniższym artykule, co by nie mówić, ma nawet ręce i nogi.

Czytaj więcej: Bitcoin to projekt wykradziony z laboratorium NSA? Tak twierdzi Nic Carter

Twórcy Shiba Inu ostrzegają przed tokenem CAL

Deweloperzy stojący za ekosystemem topowego memecoina wypuścili tydzień temu na rynek token testowy Calcium (CAL), który miał posłużyć wyłącznie do przeprowadzenia pewnych badań. Chociaż programiści wyraźnie ostrzegali, że jeśli token ten trafi na giełdy, będzie to oszustwo, gdyż jest to swego rodzaju fałszywka, to i tak społeczność SHIB ruszyła na zakupy.

Czytaj więcej: Twórcy Shiba Inu wypuścili token testowy, jednakże traderzy i tak się rzucili, by nim handlować

Polak składa oficjalną skargę na ChatGPT

Pewien obywatel naszego kraju złożył oficjalne zażalenie przeciwko twórcom słynnego chatbota. Sprawą zajmuje się Urząd Ochrony Danych Osobowych. OpenAI, czyli firma stojąca za ChatGPT, zaczyna mieć coraz więcej nieprzyjemności pod kątem prawnym w Europie. Jak ostrzega jej dyrektor generalny – Sam Altman – jeśli europejskie organy nadzorcze zaczną jeszcze mocniej wywierać presję regulacyjną wobec tego typu technologii, to obywatele starego kontynentu mogą stracić dostęp do chatbota.

Czytaj więcej: Polska zablokuje ChatGPT? Organy nadzorcze sondują działania OpenAI

Bitboy ma 80 mln dolarów w XRP, ale i tak prosi o pomoc finansową

Jeden z najbardziej znanych na świecie kryptowalutowych influencerów twierdzi, że wyleciał na bruk z własnej firmy. Teraz zbiera darowizny na pokrycie kosztów prawnych, bowiem zamierza szukać sprawiedliwości w sądzie. Jednakże dane on-chain pokazują, że pod kątem finansowym nie jest u niego wcale tak krucho.

Czytaj więcej: Topowy krypto-influencer prosi fanów o pomoc finansową, chociaż posiada 80 mln USD w XRP

Binance składa wniosek o oddalenie pozwu od SEC

Dowodzona przez Changpeng Zhao giełda próbuje jak najszybciej zakończyć batalię w sądzie z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zarówno główna filia Binance (Holdings) jak i jej amerykański oddział (BAM Trading Services reprezentujące Binance.US) ponoszą wysokie straty w miarę przedłużania się całej sprawy. Prawnicy obu podmiotów złożyli petycję, w której wyjaśniają, że regulator zarzuca im nielegalne czyny, o których nigdzie nie ma wzmianki w przepisach ustawowych.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 22.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.