Pierwsza giełda kryptowalut opuszcza Wielką Brytanię w następstwie nowych przepisów | Wiadomości | CrypS.

Pierwsza giełda kryptowalut opuszcza Wielką Brytanię w następstwie nowych przepisów

Redaktor: Albert Czajkowski
kryptowaluty UK

Platforma przeznaczona do handlu wirtualnymi walutami  – Bybit – której 24-godzinny wolumen obrotu wynosi obecnie ponad 678 mln dol., ogłosiła, że wycofa swoje usługi dla klientów z Wielkiej Brytanii.


Decyzja podjęta przez kryptowalutowe przedsiębiorstwo ma związek z nowymi przepisami dot. promocji i reklamy cyfrowych aktywów. Te zaś mają wejść w życie 8 października 2023 r. 

Bybit opuści Wielką Brytanię

Byłe państwo członkowskie Unii Europejskiej postanowiło wziąć się za regulację rynku wirtualnych walut. Najnowsze przepisy, które zostaną wdrożone niebawem, będą wymagały od przedsiębiorstw kryptowalutowych rejestracji w Financial Conduct Authority (FCA), aby móc reklamować i promować usługi związane z cyfrowymi aktywami. 

W odpowiedzi na te wymagania znana giełda kryptowalut Bybit postanowiła wycofać się z brytyjskiego rynku. Platforma ta nie dokonała rejestracji w FCA, co oznacza, iż nie spełnia ona wymogów dot. prowadzenia działalności związanej z wirtualnymi walutami na terenie Wielkiej Brytanii. 

Nowi brytyjscy klienci Bybit nie będą mogli otwierać kont od 1 października br. Z kolei od 8 października obecni użytkownicy z Wielkiej Brytanii zostaną pozbawieni możliwości przesyłania na giełdę kolejnych środków, zawierania nowych umów, czy zwiększania swoich pozycji. 

Brytyjscy klienci wspomnianej platformy zostaną poinstruowani, aby redukować i zamykać swoje obecne pozycje oraz wypłacać z niej środki. 

Inne firmy także wycofują się z UK

Bybit nie jest odosobnionym przypadkiem przedsiębiorstwa, które nie zamierza pozostać na rynku brytyjskim. Wcześniej swoje usługi związane z wirtualnymi walutami postanowił wstrzymać w tym kraju gigant płatności internetowych PayPal. 

Współzałożyciel i dyrektor generalny Bybit – Ben Zhouwspominał o potencjalnym opuszczenie Wielkiej Brytanii w połowie września br. Wówczas to wyjaśnił, iż nowe prawo zabroni dotychczasowych praktyk związanych z obsługą brytyjskich klientów za pomocą “odwrotnego nakłaniania”. Technika ta zostanie uznana za próbę wpłynięcia na decyzje zakupowe inwestorów. 

Zdaniem organów regulacyjnych z Wielkiej Brytanii kryptowaluty są wysoce ryzykownymi aktywami. Z tego też powodu władze chcą, aby Brytyjczycy byli świadomi tego, iż mogą stracić wszystkie swoje pieniądze, wchodząc na ów rynek. Wobec tego potrzebna jest jasna komunikacja, zamiast przedstawiania wirtualnych walut w samych superlatywach.

kryptowaluty UKreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.