Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.05.2023]

Kurs kryptowalut 22.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 22 maja 2023 roku


Spis treści:


Joe Biden po raz kolejny atakuje branżę kryptowalut

Prezydent Stanów Zjednoczonych wydaje się przekładać swoją niechęć do ulg podatkowych i sektora kryptowalut ponad to, czy jego kraj zaraz nie zbankrutuje. Podczas szczytu G7 powiedział, że nie przystanie na propozycję Partii Republikańskiej. Przy okazji po raz kolejny zaatakował kryptowalutowych traderów.

Czytaj więcej: Joe Biden odrzuca porozumienie w sprawie zadłużenia USA i atakuje kryptowalutowych traderów

Następna giełda kryptowalut zawiesza swoją działalność

Platforma do handlu cyfrowymi aktywami – Hotbit – poinformowała, że 22 maja oficjalnie zawiesza wszystkie wpłaty i działania. Klienci mają miesiąc na wypłacenie swoich środków. Mamy kolejnego ”trupa” po zeszłorocznym paśmie katastrof na rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Hotbit zawiesza działalność. Co ze środkami klientów?

Czy MetaMask rekwiruje środki klientów na potrzeby podatków?

Jeden z najpopularniejszych cyfrowych portfeli odniósł się do pogłosek na swój temat. Firma została posądzona o to, że po cichu wdrożyła prawo do tego, by wstrzymywać środki użytkowników w celu opłacenia należnych podatków. Jaka jest prawda?

Czytaj więcej: MetaMask komentuje FUD dotyczący rekwirowania środków klientów

Najdroższa pizza ever. Rocznica kluczowego wydarzenia dla kryptowalut

Dziś obchodzimy 13 rocznicę kupienia dwóch ”legendarnych” pizz, za które pewien programista zapłacił.. 10 tys. bitcoinów. Czy po latach pluje sobie w brodę, że nie zachował tych kryptowalut?

Czytaj więcej: Bitcoin Pizza Day po raz 13. Dlaczego to święto jest kluczowe dla historii kryptowalut?

Co tak naprawdę może zaszkodzić Ethereum? Wskazuje Vitalik Buterin

Współtwórca blockchaina Ethereum – Vitalik Buterin – opublikował wpis na blogu, w którym wymienił czynniki, które mogą doprowadzić do przeciążenia sieci. Dlaczego deweloper opowiada się za zachowaniem minimalizmu w tym ekosystemie?

Czytaj więcej: Vitalik Buterin ostrzega przed przeciążeniem Ethereum

Tornado Cash DAO stoi przed kluczowym wyborem

Napastnik (lub grupa), który w sobotę w wyniku oszustwa przejął kontrolę nad Tornado Cash DAO przedstawił swoje żądania. Społeczność kryptowalutowego miksera w piątek podejmie decyzję czy przystać na jego propozycję, w zamian czego miałaby odzyskać kontrolę nad DAO.

Czytaj więcej: Atak na Tornado Cash DAO. Napastnik złożył propozycję nie do odrzucenia

Kurs XRP wybije o ponad 5000%? Tak wskazuje pewien analityk

Popularny kryptowalutowy analityk – Egrag – twierdzi, że czas spychania ceny XRP na wykresie przez niedźwiedzie dobiega końca. Przedstawił swoją prognozę, na podstawie której założył, że kryptowaluta od Ripple może dobić do poziomu 27 dolarów.

Kurs kryptowalut 22.05.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.