Joe Biden odrzuca porozumienie w sprawie zadłużenia USA i atakuje kryptowalutowych traderów | Wiadomości | CrypS.

Joe Biden odrzuca porozumienie w sprawie zadłużenia USA i atakuje kryptowalutowych traderów

joe biden, Raport prezydenta USA Joe Bidena dotyczacy kryptowalut

Prezydent Stanów Zjednoczonych – Joe Biden  – odrzucił proponowane przez Partię Republikańską porozumienie w sprawie zwiększenia limitu zadłużenia USA, które byłoby korzystne dla traderów kryptowalutowych.


Biden wyraził swą opinię podczas konferencji prasowej zorganizowanej podczas szczytu G7 w Hiroszimie. Odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy prezydent USA określił propozycję Republikanów jako „nie do przyjęcia”.

Biden podkreślił, że nie zamierza wyrażać zgody na projekt, który chroni bogatych oszustów podatkowych i traderów kryptowalutowych, a jednocześnie wystawia na ryzyko pomoc żywnościową dla blisko miliona obywateli amerykańskich.

Kością niezgody między Demokratami i Republikanami jest strategia wykorzystywana przez inwestorów w celu zmniejszenia ich ogólnych zobowiązań podatkowych. Polega ona na sprzedaży kryptowaluty ze stratą w celu skompensowania zysków kapitałowych z zysków kryptowalutowych. Aby zadeklarować stratę, aktywa muszą zostać sprzedane, a wpływy muszą zostać wykorzystane do zakupu podobnego aktywa w ciągu 30 dni przed lub po sprzedaży. Mechanizm ten jest również dostępny dla akcji i innych aktywów.

Według doniesień amerykańskich mediów obecnie trwają dyskusje między partiami na temat zablokowania tego mechanizmu dla transakcji kryptowalutowych.

Brak porozumienia w sprawie limitu długu

Propozycja Demokratów, oprócz zakazu dotyczącego kryptowalut, zakłada również wprowadzenie zakazu odraczania podatków od transakcji obejmujących nieruchomości. Obie te zmiany mają, według autorów, przynieść wpływy podatkowe w wysokości około 40 mld USD.

Dziennikarze Washington Post twierdzą, że Republikanie odrzucają propozycje Demokratów, a Kevin McCarthy z Partii Republikańskiej podkreśla, że problem zadłużenia Stanów Zjednoczonych nie jest problemem związanym z przychodami budżetowymi, ale raczej z nadmiernymi wydatkami ponoszonymi w trakcie pandemii.

Administracja Bidena za zadłużenie obwinia natomiast cięcia podatkowe wprowadzone m.in. przez Donalda Trumpa. Brak porozumienia w sprawie limitu długu może wywołać niemałe turbulencje w światowej gospodarce i skutkować poważnymi cięciami wydatków w samych Stanach Zjednoczonych.

joe biden, Raport prezydenta USA Joe Bidena dotyczacy kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.