MetaMask komentuje FUD dotyczący rekwirowania środków klientów | Wiadomości | CrypS.

MetaMask komentuje FUD dotyczący rekwirowania środków klientów

Mariusz Przepiórka
portfel metamask umożliwi kupno kryptowalut

Wczoraj w sieci zaczęły pojawiać się informacje, zgodnie z którymi firma ConsenSys, stojąca za kryptowalutowym portfelem MetaMask, ma prawo wstrzymywać środki użytkowników w celu opłacenia należnych podatków.


Spółka odniosła się do tych doniesień i opublikowała na Twitterze oświadczenie, w którym podkreśliła, że są to nieprawdziwe plotki i opierają się na błędnej interpretacji warunków użytkowania portfela. ConsenSys wskazało, że jest świadome istnienia kolportowanych wpisów na temat warunków użytkowania MetaMask.

W oświadczeniu firma zdecydowanie zaprzeczyła plotkom i podkreśliła, że nie pobiera podatków od transakcji kryptowalutowych i nie wprowadziła żadnych zmian w regulaminach, które by na to pozwalały.

Całe zamieszanie wokół MetaMask rozpoczęło się po tym, gdy użytkownicy portfela zwrócili uwagę na punkt regulaminu, zgodnie z którym ConsenSys „zastrzega sobie prawo do potrącania podatków, jeśli zajdzie taka konieczność”. Część społeczności zinterpretowała to jako fakt, że firma może blokować środki użytkowników na poczet podatków dochodowych.

Plotka rozeszła się bardzo szybko, a wpis na ten temat na platformie reddit błyskawicznie zebrał kilkaset komentarzy. Nie wszyscy jednak dali się ponieść emocjom i niektórzy członkowie społeczności kryptowalutow szybko odrzuciły te informacje i uznały je za nieprawdziwe.

Jeden z użytkowników Twittera zwrócił uwagę, że mnóstwo osób bezmyślnie powiela wpisy o warunkach użytkowania, jednak żadna z nich nie zadaje sobie trudu, aby uważnie przeczytać „kontrowersyjny” punkt regulaminu.

Wskazał on, że zgodnie z warunkami użytkowania, firma ConsenSys może potrącić podatek, jeśli użytkownik portfela coś od niej kupi, dokładnie tak samo, jak robi to Amazon po sprzedaży produktu na swej platformie handlowej.

portfel metamask umożliwi kupno kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.