Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.05.2024]

Kursy kryptowalut 21.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 21 maja 2024 r.


Spis treści:


Kurs Ethereum skoczył o 20%. SEC jednak zatwierdzi wnioski ETF?

Kursy kryptowalut znów świecą na zielono! Bitcoin powrócił do poziomu cenowego powyżej 70 000 USD, ale największa uwaga obecnie skupia się na etherze, który w ciągu ostatnich godzin skoczył o blisko 20%. Wszystko to za sprawą najnowszych doniesień z USA w sprawie spotowych ETF-ów na ETH.

Czytaj więcej: Kurs Bitcoina i Ethereum mocno w górę! Zmiana sytuacji dot. ETF-ów na ETH

Coinbase odpala kontrakty futures na złoto i… ropę

Druga największa giełda kryptowalut na świecie rozszerza swój wachlarz oferowanych produktów handlowych o nowe opcje! Z tym, że nie chodzi już o cyfrowe aktywa, a o kontrakty terminowe na złoto oraz ropę.

Czytaj więcej: Coinbase uruchamia kontrakty terminowe na złoto oraz ropę

Gala Games znów zaatakowane. Hacker wybił tokeny warte ponad 200 mln USD

Niektóre firmy nie uczą się na swoich błędach z przeszłości i nie dopilnowują kwestii bezpieczeństwa własnych protokołów. Gala Games to jeden z takich podmiotów, czego efektem był wczorajszy exploit, który doprowadził do utraty sporej ilości środków oraz spadku wartości ich tokena. To kolejna tego typu sytuacja w przypadku tej platformy, a przypomnijmy że poprzedni hack doprowadził do konfliktu między jej założycielami, którzy wzajemnie oskarżyli się o kradzież środków. Co tu się tak naprawdę dzieje?

Czytaj więcej: Platforma gamingowa Web3 okradziona na 240 mln USD

Wieloryby w natarciu. Miejcie oko na te 2 altcoiny

Duzi gracze z rynku kryptowalut skupili się międzyczasie, gdy trwa euforia związana z etherem, na dwóch altcoinach, wobec których mają bycze zamiary. Ich wolumeny handlowe faktycznie mocno wzrosły w skali ostatniej doby.

Czytaj więcej: Wieloryby skupują te 2 altcoiny. Santiment poleca je obserwować

Elon Musk wzywa do bojkotu nowej funkcji od Microsoft

Jeżeli oglądaliście uważnie pierwszy sezon “Black Mirror”, to zrozumiecie analogię nowej funkcji od Microsoft do jednego z odcinków serialu. Ma ona rozwiązywać “odwieczny problem” użytkowników. Elon Musk ma jednak złe przeczucia co do tego rozwiązania i zaleca wszystkim jego wyłącznie.

Czytaj więcej: Microsoft wprowadza nową funkcję AI. Elon Musk alarmuje, by jej nie używać

Vitalik Buterin dzieli się swoimi obawami dot. AI

Współtwórca Ethereum kolejny raz w ostatnim czasie porusza temat dynamicznego tempa, w jakim rozwija się generatywne sztuczna inteligencja. Programista przedstawił kilka swoich obserwacji i refleksji dot. tego, jak powinno się podchodzić do prac nad tą technologią.

Kursy kryptowalut 21.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.