Coinbase uruchamia kontrakty terminowe na złoto oraz ropę | Wiadomości | CrypS.

Coinbase uruchamia kontrakty terminowe na złoto oraz ropę

Coinbase

Amerykańska giełda kryptowalut notowana na Nasdaq rozszerza swoje usługi poza handel wirtualnymi walutami. Zamierza ona zaoferować kontrakty terminowe na złoto oraz ropę naftową.


  • Do tej pory platforma Coinbase oferowała jedynie kontrakty terminowe na bitcoina (BTC), ethereum (ETH), bitcoin cash (BCH), litecoina (LTC) i dogecoina (DOGE),
  • Do 3 czerwca br. wspomniana amerykańska firma kryptograficzna ma zamiar zaoferować inwestorom profesjonalnym i detalicznym również kontrakty terminowe na złoto (GLD) i ropę naftową (NOL) za pośrednictwem Coinbase Derivatives.

Coinbase chce wyjść poza kryptowaluty

Decyzja Coinbase o oferowaniu kontraktów terminowych na złoto i ropę może być zaskoczeniem dla niektórych członków branży wirtualnych walut. W swoim najnowszym komunikacie wystosowanym do społeczności przedsiębiorstwo zarządzane przez Briana Armstronga podkreśliło, iż “bada” tę nową ścieżkę. Mimo to kryptowalutowe instrumenty pochodne wciąż pozostają w centrum działalności Coinbase Derivatives.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem wydanym przez wspomnianą giełdę wirtualnych walut, ekspansja włączająca tradycyjne towary do usług kryptograficznych ma na celu m.in. demokratyzację dostępu klientów do szeregu rynków finansowych. Coinbase twierdzi ponadto, że jest to sposób na pokazanie swojego zaangażowania w zapewnienie użytkownikom unikalnych i innowacyjnych możliwości handlowych w regulowanym środowisku.

W związku z powyższym nowe kontrakty terminowe obejmują 10 baryłek ropy i 1 uncję złota. Usługa ta pozwoli użytkownikom czerpać korzyści ze zmian cen i zabezpieczać istniejące aktywa. Będzie ona skierowana zarówno do doświadczonych inwestorów, jak i entuzjastów handlu detalicznego.

Nacisk na rozszerzenie produktów i ich odbiorców

Firma Coinbase wzięła się zarówno za dywersyfikację oraz wzbogacanie swojej oferty handlowej, jak i ekspansję geograficzną. Giełda ta dąży do pozyskania znacznej ilości klientów poza Stanami Zjednoczonymi, które w ostatnim czasie wykazują negatywne stanowisko co do cyfrowych aktywów. Nie tak dawno platforma ta otrzymała licencję ograniczonego dealera od Kanadyjskich Administratorów Papierów Wartościowych (CSA). Daje ona jej zgodę na legalne oferowanie swojej oferty biznesowej w kraju.

W połowie maja br. platforma Coinbase uległa “awarii”. Według przekazanych wówczas informacji doszło do przeciążenia jej systemu. Wobec tego pojawił się “błąd 503”, a jej klienci stracili chwilowo dostęp do tej giełdy. Tego typu incydenty mogą być źle odbierane przez inwestorów, mimo iż finalnie platforma ta została przywrócona do pełnej funkcjonalności.

Coinbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.