Wieloryby skupują te 2 altcoiny. Santiment poleca je obserwować | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby skupują te 2 altcoiny. Santiment poleca je obserwować

Wieloryby altcoiny

I znów coś się dzieje na rynku kryptowalut. Zieleń w przypadku większości wykresów cyfrowych aktywów jest spowodowana doniesieniami o potencjalnym zatwierdzeniu przez SEC wniosków dot. powstania spotowych ETF-ów na ether. W międzyczasie platforma analityczna Santiment zwróciła uwagę na 2 altcoiny, które zaczęły być mocno akumulowane prze wieloryby.


  • Wieloryby, czyli duzi gracze z rynku kryptowalut posiadający znaczne ilości danego tokena, zaczęły skupować tokeny OP oraz CHZ,
  • Może to oznaczać, że niebawem altcoiny te zaliczą wzmożony skok na swoich wykresach cenowych.

Whale Alert od Santiment

Nie tylko za naszymi oknami trwa piękna wiosna, bowiem na rynku kryptowalut jest również zielono i pozytywnie.

Kurs bitcoina po kilku tygodniach powrócił do poziomu powyżej 70 tys. dolarów, a cena etheru również pnie się na północ w związku z oczekiwaniami na decyzję amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dot. zatwierdzenia wniosków o utworzenie funduszy giełdowych (ETF-ów) dla rynku spot tego altcoina.

Jeszcze do wczoraj dominował pesymizm w tej kwestii, bowiem Gary Gensler i spółka przejawiali postawę świadczącą o tym, że nie ma co liczyć na ich aprobatę w tym temacie.

Jednakże w godzinach wieczornych pojawiły się doniesienia, że regulator zwrócił się do wnioskodawców z prośbą o wprowadzenie kilku poprawek w trybie natychmiastowym odnośnie złożonych formularzy, co zupełnie odmieniło perspektywę.

Euforia wśród inwestorów skupiła więc sporą uwagę na największym z altcoinów, który wzrósł w kilka godzin o blisko 20% osiągając cenę ostatni raz widzianą w dniu 9 kwietnia.

Jednakże platforma analityczna Santiment w międzyczasie odnotowała znaczący ruch ze strony wielorybów skupiających się na dwóch innych alternatywnych kryptowalutach.

Chodzi mianowicie o OP, czyli natywny token sieci Optimism, a także CHZ będącym coinem projektu Chiliz, który łączy świat kryptowalut ze sportem.

Jak wiadomo, gdy wieloryby masowo akumulują dane aktywo, często jest to związane z potencjałem wzrostu jego wartości rynkowej w niedalekim odstępie czasu.

Jeśli się przejrzymy bliżej ww. tokenom, to faktycznie widać znaczny skok ich wolumenu handlowego w ciągu ostatnich 24 godzin.

OP token może się pochwalić dobowym wolumenem na poziomie 550 755 658 dolarów, co oznacz wzrost tego miernika o 171%. Kurs tego coina wzrósł natomiast w skali doby o 11,16% i wynosi 2,81 dolara. 

Optimism
Wykres cenowy OP na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

CHZ także świeci na zielono notując wzrost kursu o 8% w ciągu ostatnich 24h. Wolumen obrotu tego token w tym czasie zwiększył się o 56%.

Chiiliz
Wykres cenowy CHZ na giełdzie Coinbase. Źródło: TradingView
Wieloryby altcoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.