Kurs Bitcoina i Ethereum mocno w górę! Zmiana sytuacji dot. ETF-ów na ETH | Wiadomości | CrypS.

Kurs Bitcoina i Ethereum mocno w górę! Zmiana sytuacji dot. ETF-ów na ETH

Ethereum

Kurs bitcoina i etheru wystrzelił. Powód? Ostatnie doniesienia dot. ETF-ów ETH. Wiele wskazuje na to, że te jednak powstaną.


  • Kurs BTC i ETH rośnie. Powodem są nowe informacje dot. ETF-ów ETH,
  • Okazuje się, że szansa na ich powstanie jest jednak spora, wbrew poprzednim negatywnym prognozom.

Kurs bitcoina i etheru rośnie

Zacznijmy ten poranek od przyjemności, czyli… spojrzenia na wykres. Jeden ether zdrożał od wczoraj o 16%, zaś przez cały tydzień o 24%.

Dziś za 1 ETH płaci się 3647 USD.

Z kolei jeden bitcoin kosztuje 71 169 USD, co oznacza skok ceny o 13% przez 7 dni i 6% w skali doby.

Co jednak spowodowało wzrosty i zakończyło marazm na giełdach?

SEC jednak zatwierdzi ETF-y?

Dzisiejsze wzrosty sponsoruje amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ta zwróciła się do platform, które chcą umożliwić handel ETF-ami ETH, o aktualizację dokumentów 19b-4. Chodzi o formularze, które umożliwiają handel jednostkami ETF-ów.

Powyższą informację potwierdziły portalowi CoinDesk trzy osoby zaznajomione z sytuacją. Oznacza to, że szanse na stworzenie funduszy są jednak duże.

Od razu dodajmy, że nie oznacza to na 100% zgody ze strony komisarzy SEC. Przyszli emitenci muszą również usłyszeć sakramentalną zgodę i mieć “klepnięte” wnioski S-1.

Ten proces może potrwać dłuższy okres. Może minąć wiele dni. Ważniejsze będzie jednak to, że SEC zgodzi się na ETF-y ETH. A wiele wskazuje na to, że tak się stanie.

Warto dodać, że nawet sceptyczni dotąd analitycy Bloomberg Intelligence ETF, Eric Balchunas i James Seyffart, przekazali w poniedziałek, że szanse na zatwierdzenie spotowego ETF-u etheru wzrosły do 75% z wcześniejszego poziomu 25%. Później dodali tylko, że  chodzi o szanse dot. “klepnięcia” wniosków 19b-4.

Co może stanąć na przeszkodzie?

SEC bada obecnie to, czy ether jest papierem wartościowym, czy towarem – tak jak bitcoin. Zatwierdzenie ETF-ów zakończy wszelkie kontrowersje.

To o tyle ważne, że np. CFTC, drugi, główny organ regulacyjny w USA, uważa, że ether to towar. Możliwe, że emitenci, którym SEC powie “nie”, pozwą z powodzeniem Komisję. I może tego obawia się Gary Gensler i nagle zaczął mięknąć.

Dodajmy, że sprawa kryptowalut stała się w USA polityczna. Donald Trump otwarcie poparł ten rynek. Możliwe, że demokraci sami zaczęli naciskać na SEC, by ta jednak zatwierdziła ETF-y. Może nie chodzić już tylko o kwestie merytoryczne, ale poparcie dla słabnącego Joe Bidena.

Ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.