Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.06.2024]

Kursy kryptowalut 20.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 20 czerwca 2024 r.


Spis treści:


MicroStrategy dokupuje BTC za 0,8 mld USD!

Tydzień od ujawnienia sprytnego planu dot. sprzedaży obligacji zamiennych przez MicroStrategy firma może oficjalnie pochwalić się pełnym sukcesem w sprawie zaplanowanej akcji. Saylor i spółka dokupili kolejne kilkanaście tysięcy BTC i obecnie kontrolują 1.0778% całkowitej podaży tej kryptowaluty.

Czytaj więcej: MicroStrategy sprzedało akcje za 800 mln USD i za 96% tej kwoty dokupiło bitcoina

Token MAGA jest „zbyt polityczny”, by go listować na giełdach. Twórcy protestują

Topowe giełdy kryptowalut nie zgadzają się na umieszczenie na ich platformie najpopularniejszego tokena nawiązującego do postaci Donalda Trumpa. Co ciekawe, memecoiny stanowiące parodie byłego oraz obecnego prezydenta USA nie mają z tym problemu. Twórcy MAGA stwierdzają jednak, że dyrektorzy giełd “są tchórzami” i działają w tym przypadku na szkodę rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Giełdy kryptowalut nie chcą tokena TRUMP mimo dużej popularności. Gdzie najłatwiej go kupić?

Szykuj się na ciekawe airdropy od Binance!

HODLujesz tokeny BNB? Bardzo dobrze! Giełda Binance wystartowała właśnie z nową inicjatywą, w ramach której można załapać się na zrzuty coinów od ciekawych projektów, które niebawem zadebiutują na tej platformie.

Czytaj więcej: Ekskluzywny airdrop od Binance dla posiadaczy tokena BNB

Inwestorzy kupują coraz więcej etheru

Spada zainteresowanie takimi tokenami, jak XRP, SHIB czy DOGE. Analitycy z Santiment wyjaśniają jednak znaczenie odwrócenia trendu i na co liczy w tej sytuacji wielu inwestorów. ETH natomiast ma się bardzo dobrze i ciągle przybywa nowych adresów tego altcoina. Ponadto liczba długoterminowych HODLerów etheru utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie, co oznacza byczy sygnał dla jego kursu w najbliższych miesiącach.

Czytaj więcej: Coraz więcej inwestorów skupuje Ethereum. Ilość HODLerów osiąga rekordowe poziomy

CertiK vs. Kraken. Giełda zarzuca oszustwo firmie ochroniarskiej

Ciąg dalszy sagi związanej z kradzieżą 3 mln dolarów z amerykańskiej giełdy Kraken. Okazuje się, że sprawcą całego zajścia była firma ochroniarska ds. cyberbezpieczeństwa CertiK, która zadziała na zasadzie white hat hacku. Ci twierdzą, że już zwrócili całość środków i wskazali bug w zabezpieczeniach platformy. Giełda jednak grozi pozwem sądowym zarzucając im kłamstwo.

Czytaj więcej: Giełda Kraken popadła w dziwny konflikt z firmą CertiK o kryptowaluty, które zniknęły

Vitalik Buterin wskazuje, co zmieniło się w społeczności kryptowalut w ciągu 5 lat

Znany wszystkim programista nie zgadza się z twierdzeniem Joe Weisenthala, jakoby kierowanie się jakimikolwiek ideami na rynku kryptowalut umarło. Buterin zestawił obecną sytuację w tym środowisku z obrazem tego, jak wyglądało to kilka lat temu. Ponadto wskazał, które sektory bardzo się rozwinęły i dziś stanowią dużą wartość dla tego ekosystemu.

Kursy kryptowalut 20.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.