Giełdy kryptowalut nie chcą tokena TRUMP mimo dużej popularności. Gdzie najłatwiej go kupić? | Wiadomości | CrypS.

Giełdy kryptowalut nie chcą tokena TRUMP mimo dużej popularności. Gdzie najłatwiej go kupić?

TRUMP (MAGA)

W ostatnich miesiącach coraz więcej słyszy się o rosnącej popularności segmentu memecoinów określanego mianem “PoliFi”, czyli tokenów o tematyce politycznej. Przoduje w nim motyw Donalda Trumpa, o którym jest coraz głośniej w społeczności kryptowalut. Niektóre coiny spotykają się z większą tolerancją ze strony scentralizowanych giełd, ale niektóre zostają odrzucane. Co jest tego powodem? 


  • Zespół twórców tokena TRUMP (MAGA) skarży się na to, że mimo jego sporej popularności, topowe giełdy kryptowalut ignorują ich zgłoszenia dot. jego listingu,
  • Jak twierdzą, z otrzymywanych odpowiedzi wynika, że token jest “zbyt polityczny”. Co ciekawe, parodie typu TREMP czy BODEN nie mają z tym problemu.

Donald Trump niemile widziany na giełdach kryptowalut

Temat listopadowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych to dość istotna kwestia dla branży kryptowalut. Wszystko wskazuje na to, że o fotel głowy państwa finalnie będzie walczyło dwóch kandydatów.

Chodzi oczywiście o Donalda Trumpa, który od jakiegoś czasu deklaruje uratowanie cyfrowych aktywów przed niszczycielskimi działaniami Demokratów, oraz Joe Bidena, który z tą branżą ma mocno na pieńku poprzez swoje liczne działania na jej niekorzyść.

Hype na obu polityków jest ogromny, jednakże w tym przypadku większość zwolenników memów i podchodzenia z pewną ironią do takich tematów opowiada się po stronie kandydata Republikanów.

Na rynku memecoinów postawało więc naprawdę sporo tokenów nawiązujących do Trumpa i Bidena. Oczywiście nie są to “oficjalne” kryptowaluty któregoś z nich. Jednakże niektóre memecoiny mają na celu wyrażenie poparcia na danego kandydata (jak np. MAGA), a inne są po prostu zwykłą parodią (jak BODEN).

Wszystko to wpisuje w segment PoliFi, czyli kryptowalut związanych ze sceną polityczną. Nie musicie szukać, Andrzeja Dudy, Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska tam nie znajdziecie, sprawdzałem 😉

Poniżej możecie spojrzeć na zestawienie tego typu coinów na platformie Coinmarketcap. Jak widać, dominuje tam motyw Donalda Trumpa.

PoliFi
Źródło: Coinmarketcap

Pozostając przy jego postaci, to jeden z najpopularniejszych memecoinów nawiązujących do byłego prezydenta USA – TRUMP (MAGA) – nie jest mile widziany na scentralizowanych giełdach.

Twórcy tej kryptowaluty w rozmowie z serwisem Coindesk narzekali na to, że czołowe platformy odmawiają im listingu tego coina lub zupełnie nie reagują na nadesłane zgłoszenia.

Giełdy, które odmówiły umieszczenia TRUMP-a z “powodów politycznych”, wykazują żenujący poziom tchórzostwa, które jest jednocześnie niezwykle głuche na obecny krajobraz memecoinów i ich własnych klientów

– przekazał Steven Steele, dyrektor ds. marketingu projektu TRUMP.

Jak podkreślił, pomijanie największego z tokenów z segmentu PoliFi w okresie trwania kampanii, gdy Donald Trump składa coraz to poważniejsze deklaracje względem branży kryptowalut, jest szokujące i niezrozumiałe.

Które giełdy odmówiły notowania MAGA? Steele napisał, że Kraken całkowicie zignorował sprawę. Natomiast Bybit oraz OKX odpowiedziały, że token jest “zbyt polityczny”, by go umieścić na ich platformie.

Co ciekawe, Kraken nie ma problemu z tym, że na ich giełdzie handluje się kryptowalutami będącymi parodią polityków, czyli TREMP oraz BODEN. Oba memecoiny można kupić również na giełdzie HTX (ex. Huobi).

W tym przypadku warto zauważyć, że rzecznik prasowy tejże przekazał, że jeżeli twórcy TRUMP-a zgłoszą się do nich, to możliwe jest poprowadzenie rozmów dot. notowania tego tokena:

Rozważamy umieszczenie każdego potencjalnego projektu i tokena na naszej platformie, w zależności od otoczenia rynkowego i trendów. Aby zachować uczciwość w stosunku do każdego projektu, nasza komisja ds. notowań przeprowadza również rygorystyczny proces oceny

Gdzie można kupić token TRUMP?

W przypadku tego typu zjawisk, jak kryptowaluty na tle politycznym, nie ma problemu z handlem nimi na zdecentralizowanych giełdach (DEX-ch).

Jednakże czy można gdzieś dostać tokeny TRUMP na scentralizowanych platformach? Tak!

Trump (MAGA) jest notowany między innymi na mniej popularnych giełdach, jak MEXC, LBank, BingX i BitMart.

TRUMP (MAGA)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.