Coraz więcej inwestorów skupuje Ethereum. Ilość HODLerów osiąga rekordowe poziomy

W tym poście:
Dogecoin
-3.94%
Ethereum
-2.97%
XRP
-3.38%
Shiba Inu
-4.40%

Liczba posiadaczy etheru (ETH) nadal rośnie. Santiment wskazuje, że dzieje się to kosztem bitcoina (BTC). 


  • Liczba długoterminowych posiadaczy ETH rośnie,
  • Jednocześnie spada liczba inwestorów BTC, a także zainteresowanie XRP, DOGE i SHIB.

Liczba fanów bitcoina spada, etheru rośnie

Santiment w swoim nowym raporcie wskazuje na to, że liczba portfeli z bitcoinami „właśnie odnotowała największy” od 14 marca „trzydniowy spadek”  W tym samym czasie rośnie liczba portfeli z etherami.

W chwili pisania tego tekstu jeden ether kosztuje już 3582 USD. W skali tygodnia kryptowaluta zdrożała o ok 3%.

Inne kryptowaluty też tracą

Santiment zauważa również, że rynek coraz mniej interesuje się XRP i memecoinami. Chodzi o liczbę wzmianek w mediach społecznościowych o XRP, dogecoinie (DOGE) i shiba inu (SHIB), która spada.

Nastawienie tłumu do XRP, dogecoina i shiba inu znacznie spadło po spadkach ich wycen. Cierpliwi traderzy, którzy czekali, aż tłum zrezygnuje z tych altcoinów o dużej kapitalizacji, mogą w końcu mieć okazję do zakupu

– dodaje firma.

 

XRP kosztuje dziś 0,4955 USD, co oznacza jednak wzrost o ok. 2% w skali tygodnia. Z kolei 1 DOGE jest notowany po 0,12 USD. Przez tydzień memecoin stracił aż 13% wartości. SHIB kosztuje 0,000018 SD, co oznacza spadek o ponad 15% w ciągu 7 dni.

Na koniec Santiment dodaje, że malejąca liczba wzmianek o tych kryptowalutach na platformach społecznościowych sugeruje, że rynek altcoinów może być bliski wyrysowania ostatecznego dna, a tym samym rozpoczęcia wzrostów.

Istnieje zauważalny trend między wzmiankami o tym, że trwa sezon na altcoiny, a rynkami osiągającymi szczyt. Kiedy traderzy stają się chciwi, ich zainteresowanie altcoinami rośnie. Po ostatnim szczycie w marcu, to FOMO znacznie spadło

– czytamy.

HODL Waves Ethereum

Wróćmy jeszcze do etheru. Wykres HODL Waves Ethereum autorstwa Glassnode ilustruje rozkład posiadanych przez inwestorów ETH w różnych okresach, wskazując na zmieniające się trendy w ich zachowaniu.

Z danych wynika, że wiele ETH, które zostały kupione w okresie 2021-2022, nadal jest hodlowanych. Pokazuje to, że wielu inwestorów zaczęło traktować ether jako inwestycję długoterminową.

Odsetek ETH, które są hodlowane przez ponad siedem lat, także wzrósł.

Źródło: Glassnode

Co nam to mówi? To, że inwestorzy ETH są coraz mniej chętni sprzedawać swoje coiny. To zaś dobrze wróży, bowiem zmniejsza podaż etherów, które krążą po rynku.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->