Coraz więcej inwestorów skupuje Ethereum. Ilość HODLerów osiąga rekordowe poziomy | Wiadomości | CrypS.

Coraz więcej inwestorów skupuje Ethereum. Ilość HODLerów osiąga rekordowe poziomy

Liczba posiadaczy etheru (ETH) nadal rośnie. Santiment wskazuje, że dzieje się to kosztem bitcoina (BTC). 


  • Liczba długoterminowych posiadaczy ETH rośnie,
  • Jednocześnie spada liczba inwestorów BTC, a także zainteresowanie XRP, DOGE i SHIB.

Liczba fanów bitcoina spada, etheru rośnie

Santiment w swoim nowym raporcie wskazuje na to, że liczba portfeli z bitcoinami “właśnie odnotowała największy” od 14 marca “trzydniowy spadek”  W tym samym czasie rośnie liczba portfeli z etherami.

W chwili pisania tego tekstu jeden ether kosztuje już 3582 USD. W skali tygodnia kryptowaluta zdrożała o ok 3%.

Inne kryptowaluty też tracą

Santiment zauważa również, że rynek coraz mniej interesuje się XRP i memecoinami. Chodzi o liczbę wzmianek w mediach społecznościowych o XRP, dogecoinie (DOGE) i shiba inu (SHIB), która spada.

Nastawienie tłumu do XRP, dogecoina i shiba inu znacznie spadło po spadkach ich wycen. Cierpliwi traderzy, którzy czekali, aż tłum zrezygnuje z tych altcoinów o dużej kapitalizacji, mogą w końcu mieć okazję do zakupu

– dodaje firma.

 

XRP kosztuje dziś 0,4955 USD, co oznacza jednak wzrost o ok. 2% w skali tygodnia. Z kolei 1 DOGE jest notowany po 0,12 USD. Przez tydzień memecoin stracił aż 13% wartości. SHIB kosztuje 0,000018 SD, co oznacza spadek o ponad 15% w ciągu 7 dni.

Na koniec Santiment dodaje, że malejąca liczba wzmianek o tych kryptowalutach na platformach społecznościowych sugeruje, że rynek altcoinów może być bliski wyrysowania ostatecznego dna, a tym samym rozpoczęcia wzrostów.

Istnieje zauważalny trend między wzmiankami o tym, że trwa sezon na altcoiny, a rynkami osiągającymi szczyt. Kiedy traderzy stają się chciwi, ich zainteresowanie altcoinami rośnie. Po ostatnim szczycie w marcu, to FOMO znacznie spadło

– czytamy.

HODL Waves Ethereum

Wróćmy jeszcze do etheru. Wykres HODL Waves Ethereum autorstwa Glassnode ilustruje rozkład posiadanych przez inwestorów ETH w różnych okresach, wskazując na zmieniające się trendy w ich zachowaniu.

Z danych wynika, że wiele ETH, które zostały kupione w okresie 2021-2022, nadal jest hodlowanych. Pokazuje to, że wielu inwestorów zaczęło traktować ether jako inwestycję długoterminową.

Odsetek ETH, które są hodlowane przez ponad siedem lat, także wzrósł.

Źródło: Glassnode

Co nam to mówi? To, że inwestorzy ETH są coraz mniej chętni sprzedawać swoje coiny. To zaś dobrze wróży, bowiem zmniejsza podaż etherów, które krążą po rynku.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.