MicroStrategy sprzedało akcje za 800 mln USD i za 96% tej kwoty dokupiło bitcoina | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy sprzedało akcje za 800 mln USD i za 96% tej kwoty dokupiło bitcoina

Największy na świecie korporacyjnych HODLer cyfrowego złota pomyślnie zrealizował swój plan sprzedaży pakietu akcji giełdowych. W ciągu tygodnia od ujawnienia takiego zamiaru firma MicroStrategy dokonała zaplanowanej transakcji, a środki przeznaczyła na kolejne zakupy na rynku bitcoina.


  • Firma MicroStrategy ujawniła, że sprzedała obligacje zamienne za 800 mln USD. Kapitał ten przeznaczyła na zakup 11 931 BTC za aż 786 milionów dolarów.
  • Obecnie firma założona przez Michaela Saylora kontroluje już 226 331 bitcoinów, co daje 1.0778% jego całkowitej podaży.

MicroStrategy kupuje BTC za blisko 800 mln USD

Równo tydzień temu informowaliśmy Was o tym, że amerykańska firma produkująca oprogramowanie analityczne, notowana na giełdzie papierów wartościowych, ogłosiła zamiar sprzedaży swoich udziałów w postaci niezabezpieczonych obligacji zamiennych z terminem wykupu w 2032 roku.

Pierwotnie Michael Saylor pisał o kwocie 500 milionów dolarów, ale po niedługim czasie kwota ta skoczyła do poziomu 800 milionów dolarów.

Teraz docierają do nas wieści, że plan został w całości zrealizowany, a MicroStrategy nie zwlekało z wydaniem większości tej sumy na rynku bitcoina.

Główny założyciel firmy, który niedawno uraczył uczestników konferencji BTC Prague bardzo specyficzną prelekcją na temat króla kryptowalut, ogłosił kilka godzin temu na x, że ich cyfrowy portfel zasiliła ilość 11 931 sztuk cyfrowego złota.

Ostatnie zakupy kosztowały tym razem 786 milionów dolarów, przy średniej cenie 65 883 dolarów na 1 BTC.

Saylor wspominał podczas swojego zeszłotygodniowego przemówienia/kazania, że nieważne dla niego jest to, czy kurs bitcoina jest wysoko lub nisko. Należy dokupywać jak najwięcej monet nie patrząc na cenę.

bitcoin
Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

No, ale kto bogatemu zabroni?

Na dany moment spółka kontroluje już 226 331 bitcoinów, co oczywiście umacnia ją na pozycji lidera wśród korporacyjnych HODLerów tego aktywa.

Wartość ich całkowitego udziału na rynku bitcoina, przy obecnym kursie 65 468 dolarów za 1 BTC, wynosi 14,8 miliarda dolarów.

Co więcej, MicroStrategy kontroluje już 1.0778% całkowitej podaży bitcoina!
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.