Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.09.2023]

Kursy kryptowalut 19.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 19 września 2023 roku.


Spis treści:

Optimism niespodziewanie rusza z kolejnym airdropem!

Największy projekt z rynku sieci warstwy 2 skalujących blockchain Ethereum ogłosił start swojego kolejnego, trzeciego już airdropa tokenów OP. Tym razem do rozdania przeznaczono cyfrowe aktywa o łącznej wartości 19,4 miliona dolarów! Uprawnionych do otrzymania określonej puli tokenów jest aż 31 tys. adresów. Fajnie byłoby się załapać na taki zrzut.

Czytaj więcej: Ponad 31 000 adresów uprawnionych do udziału w nowym airdropie od Optimism!

SBF mógł liczyć na pomoc swoich rodziców w kombinowaniu z forsą FTX

Giełda FTX pozwała w maju tego roku swojego założyciela, Sama Bankmana-Frieda. Teraz w zaktualizowanym pozwie wśród oskarżonych znaleźli się rodzice przedsiębiorcy, którzy wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie z zakresu prawa i podatków pomogli mu w sprzeniewierzeniu milionów dolarów.

Czytaj więcej: Rodzice Bankmana-Frieda pomagali mu w defraudacji środków z FTX

Postrzelona kobieta, obława policyjna i przegrany krypto inwestor

Sytuacja opisana w tym artykule nadawałaby się spokojnie na scenariusz jakiegoś filmu. O tym, czy byłby to dobre kino akcji czy średniej jakości brazylijska telenowela, dużo zadecydowałaby ingerencja producentów, aczkolwiek historia ta wydarzyła się naprawdę. Pewien inwestor kryptowalut stracił około 19,5 tys. dolarów w wyniku złych decyzji lub zwyczajnego pecha. W każdym razie małżeńska awantura w tej sprawie przerodziła się w przemocową sytuację, podczas której leciały łuski z pistoletu, lała się krew i interweniował kordon policji.

Czytaj więcej: Stracił na inwestycji w kryptowaluty. W trakcie kłótni postrzelił żonę

Kolejny bank otwiera się na blockchain i tokenizację

Adopcja cyfrowych aktywów oraz stojącej za nimi technologii blockchain coraz bardziej postępuje, czego dowodem są kolejne instytucje bankowe, które wdrażają je do swoich struktur. Teraz absolutny lider z tego sektora ukończył pilotaż swojej platformy. Jak podkreślono w oświadczeniu prasowym, jest to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby klienteli dot. stokenizowanych depozytów oraz łatwiejszych opcji transferów transgranicznych.

Czytaj więcej: Gigant bankowości tworzy kryptowalutową platformę dla instytucji!

Google ogłasza nową politykę SEO

Gigant wyszukiwania treści w Internecie opublikował aktualizację swoich zasad dot. udostępniania contentu. To, co może zaskakiwać, to narracja dot. nowych zasad firmy stawiająca jakby sztuczną inteligencję na równi z ”żywymi” kreatorami słowa pisanego. Google widocznie odchodzi o podejścia typu ”od ludzi dla ludzi” zastępując je po prostu ”treściami tworzone dla ludzi”.

Źródło: Decrypt

Twitter będzie płatny

Rozmowa Elona Muska z premierem Izraela – Benjaminem Netanjahu – była transmitowana online, tak więc cały świat od razu miał możliwość dowiedzenia się, na jakie tematy Panowie rozmawiali. Miliarder, który kupił Twittera (teraz po rebrandingu jest to już X) pod koniec października zeszłego roku, zapowiedział, że dowodzona przez niego platforma “przechodzie na niewielką miesięczną opłatę za korzystanie z niej”. Taka zmiana ma skutecznie rozwiązań problem botów, jakie od lat stanowią plagę w tym serwisie, a Elon Musk zamierza się z nią rozprawić. Nie wiadomo jednak, ile będzie kosztowała płatna subskrypcja X oraz kiedy dokładnie wejdzie w życie.

Źródło: BBC News

Binance.US uratowane przed SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) domagała się w sądzie tego, by umożliwić jej dostęp do oprogramowania, na którym działa cała platforma Binance.US w celu przeprowadzenia szczegółowej kontroli. Regulator próbuje za wszelką cenę znaleźć jakiegoś haka na giełdę, którą pozwał w dniu 5 czerwca. SEC zarzuca firmie mieszanie środków korporacyjnych z aktywami klientów i transfer ich poza granice Stanów Zjednoczonych. Jednakże sędzia Faruqui odrzucił wniosek Komisji o to, by udostępnić jej programistom możliwość grzebania w strukturach giełdy.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 19.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.