Gigant bankowości tworzy kryptowalutową platformę dla instytucji! | Wiadomości | CrypS.

Gigant bankowości tworzy kryptowalutową platformę dla instytucji!

Jacek Walewski
Citi bank kryptowaluty

Citi Bank uruchomił dla swoich klientów instytucjonalnych nową platformę opartą na blockchainie do transferu cyfrowych aktywów. Citi Token Services, bo o tej usłudze mowa, została udostępniona przez dział Treasury and Trade Solutions (TTS) wspomnianego banku.


Citi Bank otwiera się na kryptowaluty

Jak przekazał bank w swoim komunikacie prasowym, nowa platforma ma zapewnić instytucjom dostęp do smart kontraktów i ogólnie technologii blockchain. To efekt tego, co eksperci firmy zauważyli już jakiś czas temu. Chodzi o zaspokojenie popytu na „stokenizowane depozyty”. Innymi słowy, Citi to kolejny bank, który widzi, że najwięksi gracze na tradycyjnym rynku finansowym są zainteresowani kryptowalutami i tokenami.

Docelowo bank, jak podano, zamierza „ulepszyć” funkcje zarządzania gotówką i handlu dla swoich klientów. Ci ostatni mają dostać dostęp do smart kontraktów i innych możliwości, jakie daje technologia blockchain. Może im to pomóc w realizacji szybszych i tańszych płatności transgranicznych, tworzeniu programowalnych, innowacyjnych usług finansowych czy rozwiązań w zakresie handlu automatycznego. Co ważne, dzięki specyfiki łańcucha bloków usługi te będą dostępne dla klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Shahmir Khaliq, globalny dyrektor ds. usług w instytucji bankowej, przekazał, że „technologie cyfrowych aktywów mogą potencjalnie unowocześnić regulowany system finansowy poprzez zastosowanie nowych rozwiązań do istniejących instrumentów prawnych i ugruntowanych ram regulacyjnych”.

Rozwój Citi Token Services jest częścią naszej podróży mającej na celu dostarczanie naszym klientom instytucjonalnym zawsze dostępnych usług bankowości transakcyjnej nowej generacji w czasie rzeczywistym

– dodał.

Podkreślił, że ostatecznym „celem jest stworzenie interoperacyjnych rozwiązań w zakresie cyfrowych aktywów na poziomie wielu banków”.

Dowiedzieliśmy się też, że nowa platforma Citi została opracowana we współpracy z firmą Marks. Ten partner banku współdziałał z kolei wcześniej z IBM i innymi dużymi firmami na całym świecie przy opracowywaniu rozwiązań opartych na blockchainie.

Pilotaż i po pilotażu

Jak wynika z komunikatu prasowego, projekt jest już po fazie pilotażowej. Partnerzy mogą więc przesyłać za pomocą platformy pieniądze w postaci stokenizowanych aktywów. Dzięki temu zapewniają natychmiastowe rozliczenie płatności oparte na blockchainie. Bank oczekuje, że nowa platforma skróci czas realizacji transakcji klientom instytucjonalnym.

Marie-Laure Martin, regionalna dyrektor ds. skarbu na Amerykę w Maersk, powiedziała:

Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z Citi przy udanych pilotażowych testach rozwiązania wykorzystującego cyfrowe tokeny i inteligentne kontrakty. To innowacyjne rozwiązanie ma obiecujące zastosowania w finansowaniu handlu.

Citi bank kryptowaluty



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.