Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.05.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 19.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 19 maja 2023 roku


Spis treści:


Bitcoin poleci na Księżyc. Tym razem dosłownie


Obowiązek Proof-of-Reserves dla giełd w USA już za moment?

W Teksasie Senat zatwierdził bardzo ważną ustawę regulującą giełdy kryptowalut. Dokument czeka już tylko na podpis gubernatora stanu. Nowe wymagania dotyczące giełd kryptowalut są pokłosiem upadku FTX?

Czytaj więcej: Teksas reguluje giełdy kryptowalut. Ważna ustawa przeszła przez Senat


Ledger gubi się w zeznaniach. CTO firmy pisze o zaufaniu

Producent zewnętrznych portfeli kryptowalutowych – Ledger – mierzy się z dużą krytyką ze strony społeczności cyfrowych aktywów. Firma wpadła na własnym kłamstwie dot. bezpieczeństwa kluczy prywatnych?

Czytaj więcej: Ledger odnosi się do kontrowersyjnego wpisu dot. bezpieczeństwa kluczy prywatnych


ChatGPT w końcu na urządzeniach mobilnych

Narzędzie oparte na sztucznej inteligencji od firmy OpenAI doczekało się swojej aplikacji na telefon. Na dany moment jest ona dostępna wyłącznie dla użytkowników systemu iOS, jednakże już za moment ChatGPT będzie dostępny także na Androidzie.

Czytaj więcej: OpenAI wprowadza ChatGPT na urządzenia mobilne


Korporacje inwestują w memecoina PEPE?

Okazuje się, że gigant z rynku inwestycyjnego – BlackRock – miał nosa i zainwestował ”drobną” sumkę w ”żabiego memecoina”. Po jakimś czasie sprzedał swoje tokeny notując ponad 2 mln dolarów zysku.

Czytaj więcej: BlackRock zarobił ponad 2 mln dolarów na inwestycji w PEPE


1000 nowych smart kontraktów w Cardano

W sieci Cardano od początku 2023 roku dużo się dzieje i pojawiają się nowe rozwiązania. Jednak kurs natywnego tokena – ADA – jest daleki od swoich poziomów z czasów świetności. Czy nowe funkcjonalności na tym blockchainie przyciągną inwestorów?

Czytaj więcej: Ekosystem Cardano się rozrasta. Czy dynamika zmian w sieci wpłynie na kurs ADA?


HongKong rozpoczyna pilotaż swojego CBDC

Władze monetarne Hongkongu (HKMA) poinformowały o rozpoczęciu programu pilotażowego e-HKD. Celem jest „przeanalizowanie potencjalnych przypadków użycia w sześciu kategoriach”. Do współpracy zaproszono potężne firmy z sektora finansów, w tym Ripple.

Źródło: –> Bitcoin.com


Coinbase One – co oferuje giełda w ramach płatnej subskrypcji?

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłasza nową ofertę dla swoich klientów. Coinbase One to płatka subskrypcja, która zwalnia inwestorów z opłat transakcyjnych i zapewnia wyższe stawki za staking kryptowalut. Miesięczny abonament to 29,99 USD.

Kursy kryptowalut 19.05.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.