Ekosystem Cardano się rozrasta. Czy dynamika zmian w sieci wpłynie na kurs ADA? | Wiadomości | CrypS.

Ekosystem Cardano się rozrasta. Czy dynamika zmian w sieci wpłynie na kurs ADA?

Deweloperzy Cardano cały czas dążą do poszerzenia zakresu możliwości tej sieci. Świadczyć o tym może zmasowany napływ smart kontraktów do tego blockchaina, co jest potwierdzeniem ich dużego zaangażowania w poprawę sprawności tego ekosystemu. Od początku roku pojawiło się w nim już ponad 1000 smart kontraktów. 


Główna sieć stojąca za kryptowalutą Cardano (ADA), która zajmuje obecnie siódme miejsce pod względem marketcapu, notuje w 2023 roku budzące podziw postępy. Od pierwszego dnia bieżącego roku programiści wdrożyli do tego blockchaina ponad 1000 smart kontraktów Plutus V1.

Według danych z Cardano Blockchain Insights na dzień 17 maja 2023 roku w sieci istniało 5776 skryptów Plutus V1. Natomiast jeszcze 1 stycznia 2023 roku takich skryptów zarejestrowano 4718. Ta zmiana zdecydowanie ugruntowała pozycję Cardano jako znaczącego podmiotu w sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi). Co więcej, wszystkie wbudowane typy oraz funkcje z Plutus V1 zostały dodane do Plutus V2. Obecnie liczba skryptów w Plutus V2 wynosi około 2500.

Czy nowe rozwiązania wpłyną na kurs ADA?

Cardano w momencie pisania tego artykułu handluje po cenie 0,37 USD za jeden token. Oznacza to spadek kursu o 1,56% w ciągu doby, ale i jest lepiej niż tydzień temu. W skali tygodnia ADA zyskuje 1,69% wartości. Niestety, jeśli spojrzymy szerzej na sytuację tej kryptowaluty, to w stosunku do poprzedniego miesiąca traci ona 10,5% na cenie.

Wykres cenowy ADA/USDT na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Do rekordowego poziomu cenowego wciąż jeszcze daleko, bowiem od swojego ATH token ten dzieli aż 733,11%. Najwyższej odnotowany poziom kursu ADA wyniósł 3,10 dolara. Miało to miejsce 2 września 2021 roku.

Pojawia się pytanie, czy nowe rozwiązania wdrożone do sieci Cardano przyciągną większą inwestorów i rozpoczną nowy rajd cenowy tego coina? W tym roku w ekosystemie wystartował również Djed, czyli ich autorski algorytmiczny stablecoin od firmy Input Output stojącej za Cardano.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.