Bitcoin poleci na Księżyc. Tym razem dosłownie | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin poleci na Księżyc. Tym razem dosłownie

Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin moon Bitcoin [BTC]

Bitcoin to the Moon! Chyba każdy inwestor z rynku kryptowalut zna to powiedzenie, które oznacza duży skok kursu głównej kryptowaluty. Okazuje się, że dla fanów BTC nie ma rzeczy niemożliwych. Do tego posiadają oni specyficzne poczucie humoru. W efekcie wyślą bitcoina na Księżyc. Tyle że tym razem dosłownie…


Bitcoin na Księżycu

Giełda BitMEX wpadła na ciekawy pomysł. Wyśle na Księżyc pierwszego bitcoina. Oczywiście w fizycznej formie monety. Dokona tego we współpracy z Astrobotic Technology Inc. i portalem Bitcoin Magazine. Rakieta z bitcoinem ma zostać wystrzelona z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego już tego lata. Będzie to nie tylko kolejny “krok dla ludzkości”, ale świetna akcja promująca rynek blockchaina.

Na monecie z symbolem BTC znajdzie się wygrawerowany adres publiczny i klucz prywatny. Na adresie znajduje się 1 BTC. Wynika więc z tego, że w kosmos wysyłamy nie tylko fizycznego bitcoina, ale też jego cyfrowy odpowiednik. Już teraz zazdrościmy kosmicznemu znalazcy!

Stephan Lutz, pełniący obowiązki dyrektora generalnego i dyrektora finansowego w BitMEX, nie kryje, że jest dumny z pomysłu. Powiedział serwisowi Bitcoin Magazine, że „to nie tylko osiągnięcie BitMEX, ale przełom w historii ludzkości”.

Warto dodać, że cała akcja to hołd złożony projektowi Satoshiego Nakamoto, czyli anonimowemu twórcy bitcoina i technologii blockchain. Do tego dojdzie aukcja, na którą trafi replika monety, umieszczona na „księżycowej skale”, oraz limitowana seria monet okolicznościowych.

Przy okazji warto przypomnieć, że to nie pierwsza próba podboju kosmosu przez fanów BTC. Choćby w 2022 r. zespół Velas potwierdził transakcję za pomocą węzła, który był oparty na satelicie kosmicznym. Satelita został wystrzelony początkiem 2022 roku., a w starcie uczestniczyła singapurska platforma SpaceChain oraz SpaceX.

To the Moon?

Powiedzenie “Bitcoin to the Moon”, jak wspomnieliśmy we wstępie, oznacza mocny skok ceny kryptowaluty. Miejmy nadzieję, że w momencie “wystrzeliwania” monety w kosmos ta będzie na wyższym poziomie, bowiem obecnie na rynku panuje… nuda.

Jeden bitcoin kosztuje dziś 26 860 USD, co przekłada się na 2-procentowy spadek ceny w skali doby i 1,68% skok kursu w ciągu tygodnia. Przekłada się to na nastroje inwestorów. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi tylko 48, co oznacza obojętne stanowisko względem bitcoina.

bitcoin moonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.