OpenAI wprowadza ChatGPT na urządzenia mobilne | Wiadomości | CrypS.

OpenAI wprowadza ChatGPT na urządzenia mobilne

Filip Dzięciołowski
chatgpt

Firma OpenAI, która odpowiada za stworzenie ChatGPT, słynnego chatbota odpowiadającego na nasze pytania bazując na sztucznej inteligencji, zrobiła kolejny krok przyśpieszający adopcję AI. Od teraz ChatGPT będzie dostępny również na urządzeniach mobilnych.


Użytkownicy iPhone’ów i iPad’ów już teraz mogą pobrać apkę z dedykowanego App Store’a. Właściciele smartfonów z systemem Android muszą zaczekać jeszcze moment, ale jak zapowiada OpenAI, niedługo i tam pojawi się zaraz popularny chatbot.

Jak dowiadujemy się z opublikowanego 18 maja ogłoszenia, aplikacja ChatGPT posiada zsynchronizowaną historię naszych dyskusji z botem, które prowadziliśmy w przeglądarkowej wersji na komputerach. Dodatkowo, otrzymujemy możliwość zadawania pytań poprzez ”głosówki” dzięki nowemu rozwiązaniu, jakim jest system rozpoznawania mowy –  OpenAI Whisper.

Na dany moment aplikacja do korespondencji ze sztuczną inteligencją jest możliwa wyłącznie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, ale firma pracuje nad rozszerzeniem swoich usług poza granice USA. Jak zapowiedziano, ChatGPT na iOS w ciągu kilku tygodni będzie dostępny również w innych krajach.

OpenAI czuje oddech konkurencji

ChatGPT został uruchomiony w listopadzie 2022 roku i momentalnie cały świat zachłysnął się tym rozwiązaniem. Sztuczna inteligencja szturmem wbiła się na salony i trudno obecnie natrafić na konferencję poświęconą technologii i finansom, na której nie poświęcono by uwagi temu zagadnieniu.

Integracja chatbota od OpenAI z systemem urządzeń mobilnych była kwestią czasu, bowiem od momentu, gdy ludzie otrzymali dostęp do tego narzędzia, próbowano połączyć je z telefonami. Nie brakuje oczywiście naśladowców, którzy chcąc stworzyć atrakcyjną alternatywę, wprowadzali na rynek swoje wersje chatbota.

Google wdrożyło swojego autorskiego bota opartego na AI, który nazywa się Bard i stanowi największą konkurencję dla ChatGPT.

Korporacje wdrażają sztuczną inteligencję

Rewolucja, jaką wprowadza ze sobą rozwój sektora sztucznej inteligencji, budzi wiele szans oraz możliwości. Coraz więcej firm testuje zastosowanie AI w swoich strukturach, by usprawnić swoje dotychczasowe działania. Niedawno gigant z sektora e-commerce – Amazon – przekazał, że wdraża sztuczną inteligencję w celu usprawnienia swojego systemu logistyki dostaw towarów do klientów. Ma to znacznie przyśpieszyć realizację zamówień i skrócić czas ich transportu.

Na początku marca informowaliśmy Was również, że giełda Binance wprowadziła na rynek własny generator obrazków tworzonych przez AI, które są mintowane w formie NFT.

chatgptreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.