BlackRock zarobił ponad 2 mln dolarów na inwestycji w PEPE | Wiadomości | CrypS.

BlackRock zarobił ponad 2 mln dolarów na inwestycji w PEPE

pepe

Utrzymująca się popularność tokena PEPE cały czas wzbudza zainteresowanie wśród inwestorów. Ostatnio okazało się, że do grona podmiotów, które zarobiły na ”żabim memecoinie”, zalicza się także BlackRock. 


Według doniesień medialnych z dnia 18 maja, portfel posiadający w swojej nazwie BlackRock wycofał z giełdy Binance 1,27 bln tokenów PEPE o wartości ok. 1,98 mln USD i przekierował je na cztery pojedyncze adresy. Jak wynika z danych od Lookonchain, cała ”czwórka” korzysta z tego samego depozytu Binance jako blackrockfund3.eth.

Takie ruchy wywołały spekulacje społeczności kryptowalutowej, która zastanawia się, czy amerykański fundusz inwestycyjny BlackRock zaczął inwestować w memecoiny. Jeśli to prawda, to według danych z 21 kwietnia fundusz BlackRock kupił 1 bln PEPE (o ówczesnej wartości ok. 244 tys. USD) po średniej cenie 0,0000002431 USD. Następnie ponoć w dniu 5 maja sprzedał cały pakiet za 2,63 mln USD po średniej cenie 0,000002627 USD. Finalnie wygenerowało to zysk na poziomie około 2,39 mln USD.

Nikogo nie powinno w sumie dziwić, że grube ryby inwestują w memecoiny, jednak wielu ekspertów i członków kryptowalutowej społeczności z dystansem podchodzi do udziału BlackRock w całym tym szaleństwie.

BlackRock przekonał się do kryptowalut

BlackRock, pomimo swojej pierwotnej niechęci do branży cyfrowych aktywów, z czasem zaczął zwiększać alokację swojego portfela kryptowalut. Ponadto, w zeszłym roku zyskał dodatkowy rozgłos dzięki kluczowemu partnerstwu z Coinbase.

BlackRock był również jednym z większych inwestorów upadłej giełdy kryptowalut FTX. Między innymi dlatego pomysł giganta podążającego za modą na zainwestowanie w PEPE zaledwie kilka miesięcy po utracie 24 mln USD w wyniku bankructwa giełdy wydaje się wątpliwy.

W wysyłanym co roku liście do akcjonariuszy dyrektor generalny BlackRock – Larry Fink  – przekazał, że zarządzający aktywami fundusz bada nowe opcje inwestycji w sektor blockchaina oraz możliwości tokenizacji akcji i obligacji w ekosystemie kryptowalut.

pepereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.