Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 19.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 19 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Kurs bitcoina zagrożony przez ETF od Grayscale

Jak zapewne zauważyliście, kurs bitcoina od tygodnia doświadcza korekty, co oczywiście nie jest jeszcze powodem do niepokoju… do czasu. Wczoraj informowaliśmy Was, że ETF od Grayscale znalazł się na drugim miejscu pod względem AUM (Assets Under Management, czyli z ang. ilość zarządzanych aktywów) przeganiając nawet srebro, aczkolwiek ma to i swoje ciemne strony. Struktura funkcjonowania tego funduszu od Grayscale nie działa od zera, jak w przypadku innych ETF-ów, który wystartowały tydzień temu, a dodatkowo posiada ona cechy, które rodzą silną presję sprzedażową BTC, która natomiast może zbijać kurs kryptowaluty w stronę południa.

Czytaj więcej: Dlaczego ETF od Grayscale może prowadzić do spadku kursu bitcoina? Kto na tym zarobi?

Binance może zostać posądzone o insider trading

Pojawienie się tokena, który w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością, na tak popularnej giełdzie, jak Binance, nie mogło skończyć się inaczej niż wybiciem jego kursu. Z tym, że informacje dot. tego, jaka kryptowaluta i kiedy trafi na daną platformę, są zwykle owiane ścisłą tajemnicą, inaczej cała akcja ze wsparciem danego projektu mocno mijałaby się z celem. Podejrzewa się jednak, że ktoś ze zespołu topowej firmy jednak coś wiedział w przypadku jednego takiego memecoina i się podzielił tą informacją z pewnym traderem.

Czytaj więcej: Binance dopuściło się insider tradingu? Listing tego tokena rodzi takie podejrzenia

Wiemy, kiedy nowy smartfon od Solany! Szał w przedsprzedaży

Ruszyła przedsprzedaż nowego smartfona Web3 od Solana Labs. Widać ewidentnie, że firma płynie na hype’ie, jaki zdążył się zrodzić wokół modelu „Saga” w grudniu 2023 roku. Jego następca jeszcze przed swoją premierą zdążył się sprzedać w większej ilości, a przypomnijmy że pierwszy model zaliczył sold out.

Czytaj więcej: Gigantyczne zainteresowanie nowym smartfonem od Solany. Znamy cenę i wstępną datę premiery

Legenda Wall Street chwali Ethereum i Solanę

To dobrze, że instytucje coraz bardziej przekonują się do technologii blockchain. Co więcej, mimo dostrzegania problemów, z jakimi ten sektor wciąż się zmaga, wierzą że pewne przeszkody da się w końcu przeskoczyć i będziemy obserwować rozkwit nowych rozwiązań, jakie generują takie sieci, jak Ethereum czy Solana. Teraz jedna z firm, której spotowy ETF na bitcoina wystartował w zeszłym tygodniu, wymieniła pokrótce mocne cechy wspomnianych sieci.

Czytaj więcej: Gigant z Wall Street wskazuje silne strony Ethereum i Solany

Samson Mow wskazuje klucz do potęgi MicroStrategy i Tethera

Znany maksymalista bitcoina podzielił się swoją refleksją, która ma zdradzać nam „klucz do sukcesu”, jakie odniosły firmy MicroStrategy oraz Tether. Samson Mow twierdzi bowiem, że to właśnie stuprocentowe wchodzenie w największą z kryptowalut bez dywersyfikacji udziałów na mniejsze projekty, pozwoliło wyżej wymienionym przedsiębiorstwom odnotować milionowe i miliardowe zyski. Oczywiście, nie mogło zabraknąć ataku na Ethereum, którego inwestorów bitcoinowy radykał nazwał głupcami. Eh, te skrajności…

Czytaj więcej: MicroStrategy odniosło sukces dzięki tej decyzji – wskazuje Samson Mow

Manta Network zalicza tragiczny start działalności

Nowy projekt na rynku blockchaina, który był wspierany m.in. przez giełdę Binance w ramach jej launchpoola, na dzień dobry zaliczył problem ze swoim działaniem z winy hackerów oraz spotkał się z poważnymi oskarżeniami dot. prania pieniędzy.

Korelacja etheru z bitcoinem jest najniższa od 3 lat

Firma analityczna Kaiko poinformowała, że 60-dniowa korelacja bitcoina z eterem znalazła się na poziomie poniżej 70%. Takie zjawisko ma miejsce raz pierwszy od początku 2021 roku. Jest to oczywiście spowodowane negatywnym zachowaniem kursu BTC po uruchomieniu jego ETF-ów dla rynku spot oraz zmianami, jakie następują w ekosystemie tej drugiej kryptowaluty. Daje to dużą nadzieję dla tych inwestorów, którzy liczą że ether zdąży zadrobić zaległości względem króla cyfrowych aktywów i także wystrzeli na swoim wykresie cenowym.

Kursy kryptowalut 19.01.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.