MicroStrategy odniosło sukces dzięki tej decyzji - wskazuje Samson Mow | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy odniosło sukces dzięki tej decyzji – wskazuje Samson Mow

Michael Saylor

Dyrektor generalny firmy JAN3 oraz znany zwolennik największej z kryptowalut podzielił się swoimi przemyśleniami na temat dwóch firm powiązanych z branżą wirtualnych walut. Uznał on, iż jeden główny wybór pomógł przedsiębiorstwom MicroStrategy i Tether osiągnąć sukces.


  • Według Samsona Mowa za sukcesem tych firm tj. MicroStrategy i Tether stoi akumulacja bitcoina
  • CEO JAN3 zaznaczył obok, iż wspomniane przedsiębiorstwa skupiają się wyłącznie na akumulacji BTC, nie mają zaś w swoich portfelach ethera (ETH)

Maksymalizm bitcoina kluczem do sukcesu?

Dyrektor generalny firmy powiązanej z czołową wirtualną walutą podzielił się na platformie X swoimi przemyśleniami dot. rynku kryptowalut oraz czołowych przedsiębiorstw mających z nim styczność. W swoim krótkim wpisie zaznaczył, iż giganci tacy jak MicroStrategy, czy Tether nie rozpraszają swojej uwagi, koncentrując się głównie na bitcoinie.

Według Samsona Mowa wspomniane firmy mają tak dużą kapitalizację rynkową, ponieważ wybrały tylko BTC. Uważa on, iż był to dla nich najlepszy “zakład”, na jaki mogły postawić.

Należy przypomnieć, iż MicroStrategy regularnie dodaje do swojego portfela inwestycyjnego bitcoiny, począwszy od swojej pierwszej inwestycji dokonanej w sierpniu 2020 roku. Wartość BTC zgromadzonych przez giganta analityki biznesowej przekracza 8,7 miliardów dolarów. Co więcej, na początku obecnego tygodnia prezes wykonawczy tej firmy – Michael Saylor – wezwał społeczność kryptowalutową, aby ta nie sprzedawała swoich bitcoinów.

Jeżeli chodzi zaś o Tethera, ten posiada aktualnie 66 465 BTC. Oprócz inwestycji w czołową kryptowalutę skupia się on także na jej wydobyciu.

Tymczasem bitcoin tanieje w oczach. W chwili pisania tego tekstu kosztuje on jedynie 41 tys. dol. To spadek o ponad 15% od tegorocznego najwyższego poziomu w wysokości 48,6 tys. dol. za monetę.

Cios skierowany w stronę Ethereum

Samson Mow wydaje się maksymalistą BTC. Z tego właśnie powodu lekceważy on altcoiny. W jednym z najnowszych wpisów opublikowanych na X uznał, iż, ETH jest dużo gorsze od czołowej z kryptowalut. Porównał on w nim parę “BTC-ETH” do pary “złoto-srebro”.

Idąc za ciosem, wspomniany inwestor stwierdził, że “srebro jest złotem biednego człowieka”, podczas gdy “ethereum jest bitcoinem głupców”. Niedawno CEO JAN3 prognozował wzrost ceny BTC do okolic 1 miliona dolarów. Obok zaznaczył, iż nie należy oczekiwać, że stanie się to natychmiast.

Obecna sytuacja na rynku wirtualnych walut pokazuje jednak, iż to ether radził sobie znacznie lepiej niż bitcoin w ostatnich dniach. Druga co do wielkości kryptowaluta utrzymuje kurs w okolicy 2,4 tys. dol. Swój tegoroczny szczyt cenowy odnotowała zaś powyżej 2,7 tys. dol.

Michael Saylorreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.