Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.05.2023]

Filip Dzięciołowski
Kurs kryptowalut 18.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 18 maja 2023 roku


Spis treści:


Wydobycie BTC coraz trudniejsze, ale to dobrze!

Wskaźnik trudności wydobycia Bitcoina wybił dziś nowe ATH. Oznacza to, że do sieci dołączyło w ostatnich dwóch tygodniach sporo nowych górników. Czy to znak, że idzie nowa hossa na BTC?

Czytaj więcej: Trudność wydobycia Bitcoina z nowym ATH! Dlaczego jest to dobry znak?


Kryptowaluty uregulowane jak hazard?

Wygląda na to, że Wielka Brytania jednak szybko nie stanie się zapowiadanym kryptowalutowym hubem. Nowa propozycja uregulowania sektora cyfrowych aktywów nie wróży pozytywnego podejścia rządzących do tej klasy aktywów.

Czy Joe Biden zaradzi bankructwu USA?

Ponad setka prezesów wielkich korporacji podpisała się pod listem otwartym do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wzywa się w nim Joe Bidena do podjęcia działań w celu zapobiegnięciu niewypłacalności jego kraju.

Czytaj więcej: CEO największych firm z USA apelują do Joe Bidena o ratowanie sytuacji. Mocarstwu grozi bankructwo


Ripple wspiera adopcję CBDC

Firma Ripple, która stoi za tokenen XRP, poinformowała o uruchomieniu platformy do emitowania cyfrowych walut banków centralnych (CBDC). Czy jednak wspieranie tego rodzaju aktywów nie odbije się negatywnie na wizerunku firmy na rynku kryptowalut?

Czytaj więcej: Ripple uruchamia platformę do emitowania CBDC


Dogecoin z nową funkcjonalnością. Nadchodzi kolejny boom na DOGE?

Na blockchainie ”pieseła” wdrożono nowy standard tokenów. DRC-20 pozwala tworzyć inskrypcje przypisywane do podzielnych części dogecoina. Sieć przeżywa istne oblężenie.

Czytaj więcej: Dogecoin z nowym standardem tokenów. Padł rekord przeprowadzanych transakcji


Polityka, morderstwa i kryptowaluty. To tylko Korea Południowa

Niedawno zamordowano pewną Koreankę. Motyw zbrodni dotyczył cyfrowych aktywów. To wydarzenie wzburzyło do tego stopnia regulatorów, że postawili wziąć się za cyfrowe aktywa i nadać im ramy prawne.

Czytaj więcej: Morderstwo na kryptowalutowym tle zwraca uwagę regulatorów w Seulu


Binance ma konflikt z australijskimi bankami?

Australijski oddział Binance poinformował w czwartek, że część klientów została odcięta od systemu wpłat i wypłat swoich środków. Jest to spowodowane tym, że dostawca sieci transferu pieniędzy wstrzymał swoje usługi. Czemu banki się obraziły na giełdę? Źródło –> Reuters


Pakistan zakaże kryptowalut?

Władze w Pakistanie zamierzają zakazać wszelkich internetowych kryptowalutowych usług. ”Kryptowaluty nigdy nie będą legalne!” – grozi tamtejszy minister.

Kurs kryptowalut 18.05.2023



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.