Dogecoin z nowym standardem tokenów. Padł rekord przeprowadzanych transakcji | Wiadomości | CrypS.

Dogecoin z nowym standardem tokenów. Padł rekord przeprowadzanych transakcji

Redaktor: Albert Czajkowski
dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoinie

Na blockchainie Dogecoina pojawił się nowy standard wybijania cyfrowych monet. DRC-20 jest inspirowany działającymi w ekosystemie Bitcoina tokanami BRC-20, które wykorzystuje się przede wszystkim do mintu memecoinów. To wydarzenie napędziło dzienną liczbę przeprowadzanych transakcji Dogecoina do nowego rekordowego poziomu. 


W ostatnich tygodniach w społeczności kryptowalut głośnym tematem jest kolejna fala hype’u na memecoiny. Wykorzystywany w tym celu standard BRC-20 od protokołu Bitcoin Ordinals doprowadził między innymi do zapchania się sieci pierwszej kryptowaluty oraz wystrzału opłat transakcyjnych na tym blockchainie. Nie można pominąć również szału na PEPE, który swego czasu przebił marketcap na poziomie 1 mld dolarów, po czym zaczął doświadczać silnej korekty. Jednak co w międzyczasie działo się w ekosystemie najpopularniejszego w historii kryptowalut memecoina, czyli DOGE?

Na blockchainie słynnego ”pieseła” pojawił się w zeszłym tygodniu analogiczny standard – DRC-20 – który pozwala na zapisywanie unikatowych danych w najmniejszej podzielnej części każdego tokena DOGE. Taka jednostka nazywa się ”Elon”, co oczywiście jest nawiązaniem do ”ojca chrzestnego” tej kryptowaluty, Elona Muska, który jest znanym entuzjastą tego memecoina. Na jednego pełnego dogecoina składa się bowiem 100 mln jednostek elona.

Wszystko powyższe doprowadziło do tego, że kilka dni temu odnotowano rekordowy dzienny wolumen przeprowadzanych transakcji dogecoina. Przeciętna liczba dziennych transakcji z użyciem DOGE wynosi około 20 tys.. Jak jednak wynika z danych od platformy analitycznej BitInfoCharts, liczba dokonanych transferów skoczyła dziesięciokrotnie i w ostatnią niedzielę przeprowadzono 645 tys. transakcji. Warto również wspomnieć, że przez moment sieć ”pieseła” przeganiała pod względem ilości dokonywanych transferów nawet i blockchain Bitcoina oraz Litecoina. Dopiero w środę ruch w sieci Dogecoina nieco zmalał.

Obawy społeczności odnośnie DRC-20

Chociaż sieć Dogecoina zaczęła jeszcze bardziej tętnić życiem, to nie wszyscy są entuzjastycznie nastawieni wobec DRC-20. Wiele osób ze społeczności tej kryptowaluty zwraca uwagę na ryzyko zapchania się sieci. Również powołano się na argument, że używanie DOGE w formie niewymiennych tokenów stanowi odejście od podstawowego celu stworzenia tego aktywa, jakim było stosowanie go do celów rozliczeniowych. Jest to analogiczna sytuacja, jaka jest w przypadku sieci Bitcoina i uruchomionego w niej protokołu Ordinals.

dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoiniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.