Ripple uruchamia platformę do emitowania CBDC | Wiadomości | CrypS.

Ripple uruchamia platformę do emitowania CBDC

cbdc

Firma Ripple, która stoi za tokenen XRP, poinformowała o uruchomieniu platformy do emitowania cyfrowych walut banków centralnych (CBDC). Jej zdaniem ma być to sposób na zwiększenie integracji finansowej, obniżenie kosztów i ryzyka dot. krajowych oraz transgranicznych procesów płatniczych.


Wykorzystując moc tej samej technologii blockchain, która jest stosowana w XRP Ledger (XRPL), udoskonalona platforma od Ripple pozwoli teraz użytkownikom na kompleksowe zarządzanie i obsługę całego cyklu życia cyfrowej waluty banku centralnego.

Współpraca z Ripple w celu stworzenia naszej krajowej waluty cyfrowej jest częścią naszego zobowiązania do przewodzenia w zakresie innowacji i technologii finansowych, które zapewnią obywatelom Palau większy dostęp do sektora finansowego – powiedział Surangel Whipps Jr, prezydent Republiki Palau.

Platforma została opracowana z myślą o wielu zastosowaniach, w tym zbiorczym i detalicznym emitowaniu CBDC i stablecoinów. Użytkownicy mogą korzystać z wielu ważnych funkcji, takich jak technologia rejestrów, funkcje emitenta waluty, obsługi waluty i portfeli końcowych użytkowników.

– Jako zaufany partner kilku banków centralnych wierzymy, że platforma pomoże rozwiązać problemy wielu banków centralnych i rządów, które opracowują plany i strategię technologiczną pod kątem wdrożenia CBDC – powiedział James Wallis, wiceprezes ds. kontaktów z bankami centralnymi i CBDC. – Innowacyjne możliwości platformy umożliwią natychmiastowe rozliczanie płatności krajowych i transgranicznych, zmniejszą ryzyko i poprawią wrażenia użytkowników związane z szybkim wysyłaniem i otrzymywaniem waluty cyfrowej.

Rozwiązania CBDC od firmy Ripple zostały niedawno najwyżej ocenione w rankingu Juniper Research. Firma Ripple zajęła w nim pierwsze miejsce wśród 15 dostawców technologii CBDC. Możliwości oferowane przez emitenta XRP znalazły się również na czele rankingu CB Insights „Best Blockchain Cross-Border Payments & CBDCs Companies”.

cbdcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.