Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.11.2023]

Kursy kryptowalut 17.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 17 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Taśmy na Vitalika Buterina. Czy to pogrąży twórcę Ethereum?

Otrzymaliśmy w końcu długo zapowiadane nagranie, którego ujawnieniem odgrażał się były współpracownik twórców Ethereum. Czy jest to coś obciążającego dla Vitalika Buterina i ujmującego jego dokonaniom na rynku kryptowalut oraz blockchaina? Zależy, jak na to spojrzeć. Co ciekawe, słynny programista nie odniósł się ani razu do zarzutów kierowanych w jego stronę przez swojego ówczesnego doradcę. Natomiast głos w całej sprawie zabrał Charles Hoskinson, który na początku drogi projektu Ethereum działał w jego strukturach.

Czytaj więcej: Ethereum groziło bankructwo! CEO Cardano komentuje nagranie wymierzone w Vitalika Buterina

Avalanche mocno rośnie dzięki wsparciu JPMorgan

Jeden z największych holdingów finansowych na świecie i niekwestionowany lider amerykańskiej bankowości coraz śmielej bada opcję tokenizacji swoich aktywów. W tym celu wybrano jeden z popularniejszych blockchainów z branży, co oczywiście zaważyło o wybiciu ceny jego natywnej kryptowaluty.

Czytaj więcej: Altcoin z TOP 15 skacze o 70% w tydzień po tym, jak gigant bankowości ogłosił wykorzystanie jego sieci

Dogecoin leci na księżyc, a inwestorzy są podzieleni w kwestii kursu

Inwestorzy najbardziej znanego pieseła w społeczności kryptowalut prześcigają się w ostatnim czasie w zakładach dotyczących przyszłości jego wartości rynkowej. W tym czasie jego kurs rośnie, a wczoraj pojawiło się przełomowe ogłoszenie dot. tego projektu.

Czytaj więcej: Kurs najstarszego z memecoinów rośnie, a poziom jego kontraktów futures skoczył o 40%

Fed przyczyni się do napływu miliardów na rynek kryptowalut?

Jerome Powell, czyli prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), twierdzi, że sytuacja dot. zwalczania inflacji w USA stale się polepsza. Co za tym idzie, polityka monetarna w tym kraju może ulec niebawem pewnym zmianom. To natomiast może odbić się znacznie na kursie bitcoina. Analitycy przedstawili teraz kilka opcji tego, jak może w którą stronę może potoczyć się cała sytuacja.

Czytaj więcej: Co zrobi Fed w 2024 roku? Analitycy prognozują, że ten scenariusz będzie zbawienny dla bitcoina

Rób własne filmy z chatbotem AI od Meta

UWAGA! Mark Zuckerberg chwilowo odłożył na później sprawdzanie czy wszyscy opublikowali na fejsie swoje oświadczenia dot. wykorzystania danych i wraz ze swoją firmą Meta zaprezentował nowe narzędzie do tworzenia filmów przy pomocy sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej: Jak stworzyć film przy pomocy AI? Meta prezentuje Emu Video i Emu Edit

Wpadnijcie na naszą grupę na Telegramie, będzie spoko

Odwiedź nasz kanał na Telegramie! Porozmawiaj z innymi kryptowaluciarzami, bądź na bieżąco z najważniejszymi newsami, pytaj o co chcesz -> https://t.me/crypspl

Kursy kryptowalut 17.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.