Kurs najstarszego z memecoinów rośnie, a poziom jego kontraktów futures skoczył o 40% | Wiadomości | CrypS.

Kurs najstarszego z memecoinów rośnie, a poziom jego kontraktów futures skoczył o 40%

Redaktor: Albert Czajkowski

Zainteresowanie kontraktami terminowymi na dogecoina widocznie wzrosło, wznosząc się do poziomów niewidzianych od kwietnia 2023 r.


W ciągu ostatnich 24 godzin kluczowy wskaźnik kontraktów terminowych na dogecoina (DOGE) wzrósł o około 40%

Kontrakty futures na DOGE przyciągają uwagę

Otwarte pozycje (czyli liczba nierozliczonych zakładów futures) wzrosły dziś do ponad 7 miliardów tokenów DOGE. Pozycje te są warte 600 milionów dolarów przy obecnych cenach tej wirtualnej waluty.

Blisko połowa ze wspomnianych zakładów o wartości 275 milionów dolarów, została umieszczona na Binance. Drugi w kolejności jest Bybit z 134 milionami dolarów i OKX z 85 milionami dolarów w kontraktach futures na DOGE. Należy zauważyć, iż stosunek długich do krótkich pozycji wynosi 50% po obu stronach.

Odmienne zachowanie do reszty rynku wirtualnych walut

Wzrost liczby otwartych pozycji na dogecoinie odstaje od ogólnego rynku. Kontrakty terminowe śledzące główne kryptowaluty, takie jak bitcoin (BTC) i ether (ETH), odnotowały bowiem około 5% spadek.

Misja wysłania dogecoina na Księżyc

Podczas gdy kurs DOGE oddalony jest od swojego ATH o blisko 90%, zwolennicy tej wirtualnej waluty stanęli przed ważną dla nich misją. Chcą bowiem dosłownie posłać go na Księżyc podczas wysyłki ładunku kosmicznego zaplanowanej przez firmę Astrobotic z siedzibą w Pittsburgu. Ma dojść do tego 23 grudnia br. Ruch ten został sfinansowany przez społeczność dogecoina już w 2015 r.

Również przedsiębiorstwo Elona MuskaSpaceX miało podobne zamiary. Kanadyjska firma Geometric Energy Corp., która zleciła tę misję, nazwała ją pierwszym w historii komercyjnym ładunkiem wysyłanym na Księżyc opłaconym w całości w DOGE. Została ona jednak przełożona na styczeń 2024 roku.

W chwili pisania tego tekstu czołowy z memecoinów handluje w okolicy 0,082 dol. W ciągu ostatnich 7 dni jego wartość wzrosła o ponad 11%. Z kapitalizacją rynkową w wysokości około 1,9 mld dol. plasuje się on na 9 pozycji wśród największych kryptowalutowych projektów. 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.