Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.07.2023]

Kursy kryptowalut 17.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 17 lipca 2023 roku


Spis treści:


Halving BTC jest testem dla górników. Część z nich może mieć problemy

W przyszłym roku nastąpi kolejne zmniejszenie o połowę nagrody wypłacanej górnikom za wydobywanie nowych bloków BTC. Ograniczy to znacznie podaż pierwszej kryptowaluty w obiegu, co więc powinno również podnieść jej wartość na rynku. Jednak amerykański gigant bankowy – JPMorgan Chase – w swoim najnowszym raporcie wskazuje na zagrożenia, jakie mogą również wyniknąć z tego wszystkiego dla podmiotów parających się miningiem Bitcoina. Wielu górników być może będzie musiało przewartościować sobie pewne rzeczy.

Czytaj więcej: Halving bitcoina odbije się negatywnie na jego wydobyciu

Binance wdrożyło Lightning Network

Stało się w końcu to, na co czekało miliony inwestorów. Binance dołączyło do grona kryptowalutowych giełd, które integrowały ze swoją platformą drugą warstwę sieci BTC, czyli Lightning Network. Od teraz wpłaty i wypłaty w bitcoinie przestaną być problematyczne pod względem kosztów opłat transakcyjnych, a czas przetwarzania transakcji również zostanie znacznie skrócony.

Czytaj więcej: Przełomowa integracja na Binance: Bitcoin łączy siły z Lightning Network!

Coinbase ma problem ze stakingiem w USA

Dowodzona przez Briana Armstronga giełda kryptowalut Coinbase jest na etapie batalii prawnej przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Firma zamierza udowodnić Genslerowi i jego komisarzom, że nie mają racji w kwestii klasyfikacji stakingu cyfrowych aktywów jako papiery wartościowe. Jednakże poza samym SEC, presja regulacyjna pochodzi także od stanowych regulatorów, którzy pod wpływem działań komisji także mają obiekcje co do tego typu usług. W związku z tym giełda musiała ograniczyć zakres stakingu kryptowalut w kilku stanach.

Czytaj więcej: Coinbase ma problem ze stakingiem. Giełda wstrzymuje część usług

Oszuści stosują teraz ”metodę na pracownika Binance”

Przekażcie tę informację przede wszystkim osobom, które nie są zbyt obeznane w popularnych metodach działania SCAMerów podających się za kogoś, kim nie są. Chociaż już większość osób zna metodę ”na wnuczka” czy ”na policjanta”, więc mogą być przeczulone, to nie bylibyśmy tacy pewni, że osoby np. w podeszłym wieku nie dadzą się złapać na ”pracownika Binance”. Osoba dzwoniąca z największej giełdy kryptowalut na świecie może jednak spróbować przekonać do siebie bardziej nieświadome ofiary i łatwo je oszukać. Polski dział obsługi klienta Binance w ostatnim czasie otrzymuje sporo zgłoszeń, że takie sytuacje się dzieją. Bądźcie czujni i uczulcie na to swoich bliskich.

Czytaj więcej: Uwaga na SCAM na pracownika Binance! Jak się nie dać oszukać?

SIM swap – zagrożenie, które lepiej znać

W czasie, gdy praktycznie wszystko da się podrobić i pod każdego można podszyć w sieci, trzeba bardzo zważać na to, komu udostępniamy swoje wrażliwe dane. Tak jak w przypadku zgubienia portfela, który może trafić w niepowołane ręce osoby, która może nam narobić wielu kłopotów będąc w posiadaniu chociażby naszego dowodu osobistego, tak samo w przypadku przejęcia naszej karty SIM i numeru telefonu możemy mieć duży problem. Tak, ktoś może zdublować nasz numer telefonu i za jego pośrednictwem uzyskać wiele dostępów do naszych kont. Jak wygląda schemat działania przestępców w tym przypadku i jak możemy się przed nimi chronić? O tym przeczytacie w poniższym artykule.

Czytaj więcej: Czym jest SIM swap? Coraz więcej osób pada ofiarą tej metody

Wieloryby tak długo śpią czy może tak wiele BTC przepadło na zawsze?

Dzisiejszy raport od platformy analitycznej Into the Block skupił się bardzo ciekawym zagadnieniu. Przebadano bowiem bitcoiny, które pozostają nieruchome od przynajmniej pięciu lat. Wiadomym jest, że wiele monet z dostępnej podaży przepadło bezpowrotnie z kilku powodów. Jednakże spróbowano dociec ile dokładnie procent bitcoinów, które są w obiegu, zostało zgubionych na zawsze.

Czytaj więcej: Ile bitcoinów zostało nieodwracalnie utraconych?

Twórca Ethscriptions zalicza poważną ”wtopę”

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was, że pewien programista – Tom Lehman – uruchomił na blockchainie Ethereum protokół, dzięki któremu możliwe się wybijanie w jego sieci analogicznych inskrypcji, jak w przypadku Bitcoin Ordinals. Poza samym protokołem stworzono również specjalny markeplace, w którym można było wystawiać na sprzedać wybite ethscriptions. Jednak okazało się, że Lehman popełnił błąd w kodzie zabezpieczającym ten rynek i pewnemu hakerowi udało się z niego wykraść ponad 200 tokenów.

Gary Gensler ostrzega przed sztuczną inteligencją

Przewodniczący SEC przemawiał dziś podczas szczytu National Press Club w Waszyngtonie. Podczas swojego wystąpienia Gensler wspominał o konieczności uregulowania branży AI oraz o tym, że może ona doprowadzić do poważnego kryzysu gospodarczego na świecie. Jego zdaniem wielu ekonomistów będzie podejmowało złe decyzje w oparciu o dane, jakie stworzy algorytm uczenia maszynowego.

Źródło: Coindesk

Kursy kryptowalut 17.07.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.