Coinbase ma problem ze stakingiem. Giełda wstrzymuje część usług | Wiadomości | CrypS.

Coinbase ma problem ze stakingiem. Giełda wstrzymuje część usług

Coinbase i SEC zawiadomienie Wells

Coinbase zmienia politykę związaną ze stakingiem. Amerykańska giełda kryptowalut przekazała w piątek informację o jego tymczasowym wstrzymaniu w czterech stanach na terenie USA. 


Decyzja jest pokłosiem trwających procedur prawnych prowadzonych przez lokalne organy regulacyjne.

SEC rzuca kłody pod nogi platformom oferującym staking

W poście na swojej stronie giełda Coinbase poinformowała, że użytkownicy z Kalifornii, New Jersey, Karoliny Południowej i Wisconsin zostaną ograniczeni w korzystaniu z niektórych usług stakingu. Ta zmiana ma obowiązywać do odwołania. Sytuacja nastąpiła z powodu wniesienia pozwu ze strony SEC przeciwko giełdzie. Sam proces ma dotyczyć oferowania niezarejestrowanych papierów wartościowych. Oprócz SEC również inne organy regulacyjne w USA rozpoczęły odrębne postępowania przeciwko branży kryptowalut, co wprowadza jeszcze większy galimatias. 

Zdecydowanie nie zgadzamy się z twierdzeniem, że nasze usługi stakingu są papierami wartościowymi. Jednak w pełni przestrzegamy tymczasowych nakazów stanowych tam, gdzie jest to wymagane

– oświadczyło Coinbase. 

Chociaż problemem w tym wypadku są głównie czynności podejmowane przez regulatorów w Kalifornii, New Jersey, Karolinie Południowej i Wisconsin, to w pozostałych stanach konsumenci nadal mogą stakować swoje kryptowaluty na dotychczasowych zasadach. 

Szerszy problem stakingu 

Niestety regulatorzy stanowi oraz federalni analizują również działania innych firm, które pozwalają na stake’owanie kryptowalut. Według nich takie działanie narusza przepisy dotyczące papierów wartościowych. Jak pamiętamy, kilka miesięcy temu Kraken podpisał ugodę z SEC na kwotę 30 milionów dolarów w której zobowiązał się do zaprzestania oferowania usług lub programów stakingu dla klientów z USA. To pokazuje, że regulatorzy poważnie podchodzą do tematu.

Regulacje a przyszłość stakingu

Powyższe działania w pełni pokazują niepewność na rynku cyfrowych aktywów, szczególnie w kontekście Stanów Zjednoczonych. Problemy dotyczące stakingu, a także innych usług doprowadzają do sytuacji w której potencjalni inwestorzy szukają krajów, które są bardziej otwarte na branżę. Niemniej jednak w chwili obecnej staking nadal jest dostępny dla większości klientów Coinbase w USA. Sama giełda również odpiera wszelkie zarzuty regulatora twierdząc, że ”jej usługi nie mogą być podpięte pod obrót papierami wartościowymi”.

Usługi oferowane w ramach stakingu przez Coinbase nie są inwestycją. Sam staking jest natomiast kluczowym elementem sprawiającym, że gospodarka kryptowalut działa dla setek milionów użytkowników na całym świecie

– podkreśla platforma. 

Pomimo tych ograniczeń Coinbase podjęło istotne kroki, aby zapewnić użytkownikom bezproblemowe i sprawne doświadczenia podczas stakingu BTC w stanach, które regulacyjnie działają na dotychczasowych zasadach. 

Coinbase i SEC zawiadomienie Wellsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.