Przełomowa integracja na Binance: Bitcoin łączy siły z Lightning Network! | Wiadomości | CrypS.

Przełomowa integracja na Binance: Bitcoin łączy siły z Lightning Network!

lightning network bitcoin

Nie minął nawet miesiąc od ogłoszenia swoich oficjalnych planów, a giełda Binance właśnie zakończyła integrację sieci Lightning Network dla wpłat i wypłat BTC.


Informacja została publicznie ogłoszona na stronie giełdy.

Nowość na platformie 

Od tego momentu użytkownicy Binance mogą korzystać z rozwiązania skalowania warstwy 2 dla wpłat i wypłat BTC. Oznacza to, że gdy podejmą oni decyzję o wypłacie lub wpłacie bitcoina, to będą mogli wybrać “LIGHTNING” jako jedną z opcji. Inne dotychczasowe rozwiązania to BNB Smart Chain (BEP-20), Bitcoin, BNB Beacon Chain (BEP2), BTC (SegWit) i Ethereum ERC-20. 

Dlaczego wprowadzono Lightning Network? 

Powodem, dla którego została wprowadzona nowa aktualizacja, był natłok oczekujących transakcji i wzrost opłat za sieć BTC. Co ciekawe, to drugie jest w dużej mierze przypisywane popularnemu trendowi tworzenia memecoinów na Bitcoinie w formie tokenów BRC-20. Inne giełdy, które również wprowadziły Lightning Network, to Bitfinex, River Financial, OKX, Kraken i CoinCorner. Nad integracją z siecią Bitcoin layer 2 myśli również CEO CoinbaseBrian Armstrong –  który nie podał jeszcze konkretów w tym temacie. Powyższe aspekty pokazują, że rozwiązanie problemów BTC oferowane przez Lightning Network zdobywa popularność na całym świecie. 

Co zmieni Lightning Network?

Nowa technologia działa na zasadzie tworzenia kanałów poza głównym łańcuchem blockchain. Dzięki temu transakcje są szybsze i tańsze. Powiedzmy sobie szczerze – dla użytkowników Binance to duża zmiana. Pierwszą zaletą jest fakt, że Lightning Network rozwiązuje problem z zatłoczeniem sieci Bitcoin, ponieważ wiele transakcji odbywa się poza głównym blockchainem.

Taka metoda prowadzi do szybszych i bardziej płynnych transakcji, które w praktyce są niemal natychmiastowe. W sieci Lightning Network nie trzeba czekać na potwierdzenie od górników, jak w przypadku standardowych transakcji bitcoin. Kolejna korzyść z aktualizacji to obniżenie kosztów transakcji.

Dzięki temu mniejsze przelewy środków są bardziej opłacalne. W związku z tym, że można dokonywać mniejszych płatności, to będą one bardziej popularne i zwiększy się dostępność bitcoina dla ludzi. Wisienką na torcie jest to, że Lightning Network chroni prywatność użytkowników. W jaki sposób? Ponieważ transakcje odbywają się poza głównym łańcuchem, zatem nie są zapisywane na blockchainie. Bez wątpienia nowa aktualizacja jest korzystnym elementem zarówno dla giełdy, jak i jej użytkowników. 

lightning network bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.