Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.10.2023]

Kurs kryptowalut 16.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 16 października 2023 roku.


Spis treści:


Fake news doprowadził do wybicia kursu bitcoina do 30 tys. dolarów

Kurs bitcoina wystrzelił w skutek pojawienia się niepotwierdzonych informacji dot. decyzji SEC na temat jednego z funduszy ETF na cenę spot tego aktywa. Cała ta sytuacja może jednak odbić się negatywnie na wizerunku kryptowalut.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina zaczął rosnąć na skutek fałszywych doniesień dot. decyzji SEC wobec ETF-ów

Rząd USA jest jednym z największych wielorybów BTC na świecie

Niektóre rządy zaczynają stawiać na dywersyfikację posiadanych zasobów i lokują część środków z krajowego budżetu w kryptowalutach. Tak  robi przykładowo Salwador, czyli kraj, który jako pierwszy na świecie uznał bitcoina na legalny środek płatniczy. Jednakże ilość posiadanych przez ten kraj cyfrowych aktywów jest znikoma w porównaniu z tym, co posiada rząd Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej: Rząd USA posiada miliardy dolarów w bitcoinach. Nie zdobył ich jednak tak, jak inne wieloryby

Koniec z prywatnością na zdecentralizowanych giełdach

W miarę postępujących regulacji w sektorze cyfrowych aktywów, niektóre związane z nim fundamentalne cechy zaczynają zanikać. Między innym jest to kwestia anonimowości, którą wyklucza narzucany przez organy nadzorcze system weryfikacji klientów dla scentralizowanych giełd (CEX-ów), czyli Know Your Customers (KYC). Teraz okazuje się, że już pierwsza zdecentralizowana platforma (DEX) – Uniswap – wprowadziła aktualizację zawierającą tę procedurę. Czyżby rewolucja stojąca za decentralizacją finansów powoli zjadała swój ogon?

Czytaj więcej: Zdecentralizowana giełda Uniswap wprowadza KYC? Nowa aktualizacja wywołuje oburzenie w branży

Liquid staking to świetne rozwiązanie na przeczekanie inflacji

Inflacja wciąż nie daje o sobie zapomnieć, a ludzie szukają nowych alternatyw, by chronić swój kapitał oraz sukcesywnie go pomnażać. Podczas, gdy dotychczas znane formy zaczęły zawodzić, pojawił się liquid staking, który daje spore pole do manewru.

Czytaj więcej: Liquid staking okazał się największym hitem DeFi w 2023 roku

Dlaczego nie ma szans, by BTC stał się globalną walutą?

Znany przedsiębiorca i były współpracownik Donalda Trumpa – Anthony Scaramucci – mimo bycia wielkim fanem bitcoina, jest przekonany, że nie stanie się on globalnym środkiem płatniczym. CEO SkyBridge Capital wyjaśnił, co dokładnie stoi na przeszkodzie, by w globalnej gospodarce dokonała się taka zmiana. Jednakże, jego zdaniem za parę lat wartość rynkowa tej kryptowaluty może być znacznie większa, niż zakłada wielu maksymalistów BTC.

Czytaj więcej: Bitcoin nie będzie globalną walutą. Anthony Scaramucci tłumaczy dlaczego


NEWSY Z WEEKENDU


Urząd Skarbowy w USA chce inwigilować inwestorów kryptowalut

W Stanach Zjednoczonych organy nadzorcze prowadzą działania w celu dokręcenia śruby giełdom i inwestorom kryptowalut. Zwłaszcza domagają się tego politycy z obozu Demokratów. Celem jest ściągnięcie z tego rynku jak najwięcej pieniędzy, by łatać dziurę budżetową. Jednakże Coinbase ostrzega o jeszcze innym celu ze strony amerykańskiego fiskusa.

Czytaj więcej: Amerykańska skarbówka dąży do inwigilowania posiadaczy kryptowalut! Ostrzega Coinbase

Ferrari akceptuje płatności w kilku kryptowalutach

Producent luksusowych samochodów zdecydował się honorować płatności za nie w dwóch topowych cyfrowych aktywach oraz jednym z największych stablecoinów na rynku.

Czytaj więcej: Ferrari otwiera się na płatności w kryptowalutach. Wiadomo, kiedy wprowadzi je w Europie

Uwaga na nowy SCAM. Można łatwo stracić sporo pieniędzy

W branży kryptowalut nieuwaga może szybko skończyć się tragedią i utratą wszystkich posiadanych przez nas aktywów. Oszuści doskonale zdają sobie sprawę z tego faktu i próbują wykorzystać to, że dziś ludzie żyją zbyt szybko i w pośpiechu stosują powtarzalne schematy działań. I to właśnie może ich zgubić.

Czytaj więcej: Uważajcie na nowy SCAM. Oszuści ukradli już ponad 450 mln dolarów w ten sposób

AI zastąpi nam niedługo partnerów

Sprawdza się scenariusz jednego z klasyków futurystycznych filmów, gdzie sztuczna inteligencja wchodzi w rolę naszych… kochanek/kochanków. Jak na razie jest to związek nieco na odległość, bo dzieli Was telefon, który zasila aplikację imitującą naszego “partnera”, ale za jakiś czas chatboty mogą się przenieść do fizycznych postaci w formie robotów.

Czytaj więcej: Nie możesz znaleźć dziewczyny? Twoja obecna partnerka cię wkurza? Zacznij chodzić ze sztuczną inteligencją!

Solana dmucha na zimne i szuka pomocy we wskazaniu luk w jej kodzie

Blockchain Solany od jakiegoś czasu przestał był kojarzony z częstymi przestojami oraz zapchaną przepustowością transakcji. Sieć ta jest aktualnie w naprawdę niezłej formie i stale się rozwija. Jednak jej deweloperzy są świadomi tego, że coś mogli przeoczyć w trakcie tworzenia infrastruktury, tak więc zwrócono się do white hakerów z propozycją, by ci znaleźli sposób na zatrzymanie tego blockchaina. Nagroda jest atrakcyjna.

Czytaj więcej: Solana zapłaci 400 000 USD za jej… wyłączenie

Nagranie, jak Caroline Ellison przekazuje informacje o kłopotach Alamedy

Okazuje się, że w 2022 r. Caroline Ellison przekazała 15 ówczesnym pracownikom Alameda Research jak wyglądały relacje tego podmiotu z FTX. Chodzi zwłaszcza o słynne „pożyczanie” środków klientów giełdy.
Kurs kryptowalut 16.10.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.