Bitcoin nie będzie globalną walutą. Anthony Scaramucci tłumaczy dlaczego | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin nie będzie globalną walutą. Anthony Scaramucci tłumaczy dlaczego

Karolina Kropopek
CEO SkyBridge Capital

W przeciwieństwie do wielu maksymalistów BTC były dyrektor ds. komunikacji Białego Domu za prezydentury Donalda Trumpa nie sądzi, aby kryptowaluta ta stała się uniwersalnym pieniądzem.


Anthony Scaramucci zaznaczył, że jest przekonany, iż nie dojdzie do tego przynajmniej za jego życia. Choć wspomniany amerykański polityk nie widzi teraz bitcoina w roli pieniądza, obok wydaje śmiałe prognozy na temat jego przyszłego wzrostu cenowego.

Bitcoin jest daleki od bycia globalną walutą

Zdaniem Anthony’ego Scaramucci’ego obecny system finansowy jest “zepsuty”. W jego opinii można go naprawić dzięki odpowiedniemu “przywództwu” jednak zajęłoby to od 15 do 20 lat długoterminowego planowania. Na tle tracących na wartości walut fiducjarnych to BTC jest często przedstawiany przez swoich zwolenników jako globalny pieniądz przyszłości.

Mimo iż założyciel SkyBridge Capital kibicuje największej z kryptowalut oraz często wymienia publicznie jej zalety, nie uważa natomiast, iż mogłaby ona być powszechnie wykorzystywana jako uniwersalna waluta do wymiany wartości. Sądzi, że nie stanie się tak przynajmniej w najbliższych latach.

Oczywiście w zakresie długoterminowym wspomniany polityk i przedsiębiorca nie skreśla bitcoina pod względem bycia globalną walutą. Prognozuje on bowiem, że z czasem kraje wrogo nastawione do Stanów Zjednoczonych zaczną nią handlować, bądź zwrócą się w stronę nowej waluty mającej oparcie w złocie.

Wartość BTC znacznie wzrośnie

Anthony Scaramucci mocno wierzy w to, że największa z kryptowalut będzie coraz popularniejsza. W efekcie według jego prognoz bitcoin może z łatwością stać się cyfrowym aktywem z kapitalizacją rynkową przekraczającą 15 bilionów dolarów. Aktualnie wynosi ona ponad 545 miliardów dolarów. Według szacunków założyciela SkyBridge Capital jeden BTC musiałby kosztować w przyszłości powyżej 700 tys. dolarów, biorąc pod uwagę jego podaż ograniczoną do 21 mln monet.

Co więcej, ekspert ten uznał, że bitcoin pod wieloma względami jest cenniejszy niż złoto. Widzi on w nim dobre narzędzie do przenoszenia wartości kapitału w czasie. Zachęca przy tym do długoterminowego trzymania tej wirtualnej waluty w portfelu.

W chwili pisania tego tekstu największa z kryptowalut handluje w pobliżu 28,5 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin doznała ona znacznego ożywienia cenowego. Jej kurs wzrósł bowiem w tym czasie o ponad 7%. Mimo to od rekordu wszech czasów z listopada 2021 r. dzieli ją znaczna przepaść rzędu około 59%.

CEO SkyBridge Capitalreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.