Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z dnia 15 września 2025 r.
Spis treści:
Rekord stablecoinów w sieci Ethereum. Zaczyna się rajd ETH?
Blockchain Ethereum z nowym rekordem pod kątem wartości stablecoinów na tym łańcuchu. To bardzo istotna kwestia, bowiem stanowi potwierdzenie zaufania inwestorów do rozwiązań DeFi, jakie oferuje sieć ETH. Kurs tego altcoina również na tym skorzysta.
Czytaj więcej: Kurs ETH znów zacznie rosnąć? Podaż stablecoinów w jego sieci przekroczyła 166 mld USD
Kurs BTC po 200 000 USD dzięki Fedowi? W środę poznamy kluczową decyzję
W najbliższą środę okaże się, czy prognozy na Fed Watch Tool są słuszne. Jeżeli Jerome Powell i jego współpracownicy faktycznie zdecydują się na obniżkę stóp procentowych, będzie to oznaczało uwolnienia miliardowego kapitału, który może napędzić wzrosty bitcoina oraz pozostałych kryptowalut po nowe szczyty. To nie jedyny czynnik związany z tą instytucją, która może wywindować kurs BTC na północ.
Czytaj więcej: W tym tygodniu poznamy kluczową decyzję, która wpłynie na kurs bitcoina. Tom Lee prognozuje szczyt na ten rok
Rosja znów zaskakuje, tym razem pod kątem inwestycji
Rosja ponoć planuje wyjść przed szereg banków centralnych w kwestii inwestowania w srebro. Ta decyzja wcale nie byłaby jednak złym pomysłem. W momencie, gdy kurs złota znajduje się na rekordowych poziomach, dlaczego by więc nie postawić na o wiele tańszy metal szlachetny, który również świetnie sobie radzi w ostatnim czasie.
Czytaj więcej: Rosja wchodzi na nowy rynek. To może być gamechanger dla ceny srebra
Hash rate BTC przełamał poziom 1 zetahasha na sekundę
Hashrate sieci Bitcoin przekroczył ważny kamień milowy, osiągając poziom 1 zetahasha na sekundę. To oznacza, że blockchain ten stał się zdecydowanie najbezpieczniejszą siecią komputerową, jaką kiedykolwiek zbudowano. Choć nie jest to bezpośrednia zależność, w praktyce wysoki hashrate często koreluje ze wzrostem ceny BTC.
Czytaj więcej: Bitcoin jeszcze nigdy nie był tak bezpieczny. Hashrate sieci osiąga nowy rekord
Te kryptowaluty zaliczyły w ostatnim czasie największe wzrosty
Ostatnio sporo tokenów zaliczyło naprawdę imponujące wzrosty na swoich wykresach cenowych. Widać, że inwestorzy wrócili z wakacji i letni letarg dobiegł końca. Jakie kryptowaluty dały w ostatnim czasie dobrze zarobić?
Czytaj więcej: 7 najgorętszych kryptowalut we wrześniu 2025 roku. W co inwestować oprócz bitcoina?
Trump w końcu wie, kto jest agresorem w wojnie w Ukrainie
Prezydent USA w końcu wskazał, kto w konflikcie rosyjsko-ukraińskim jest prawdziwym agresorem. Trump nie ukrywa już, że zakończenie tej wojny jest znacznie trudniejsze niż pierwotnie zakładał.
Czytaj więcej: Trump zmienia ton w sprawie wojny w Ukrainie. Nigdy wcześniej nie mówił tak o Putinie
Qubic znów namieszało w sieci Monero. Tym razem przereorganizowano 18 bloków
Grupa Qubic ponownie w działaniu sieci Monero w ramach swoich „eksperymentów’, by pokazać, że blockchain nie jest do końca bezpieczny (to nie jest nasza opinia jbc). Wczoraj dokonali historycznej rzeczy w przypadku tego łańcucha po tym, jak miesiąc temu udało im się wykonać z powodzeniem atak 51%.
Czytaj więcej: Kurs Monero (XMR) rośnie po historycznym dokonaniu górników z Qubic
Elon Musk zaszalał i kupił akcje swojej firmy za 1 mld USD. Nowa strategia czy chwyt PR-owy?
Relacje najbogatszego człowieka na świecie z zarządem Tesli w ostatnim czasie są dalekie od określenia ich mianem „poprawnych”. Elon Musk jednak zapewnia, że nigdzie się nie wybiera, a wycena jego firmy wzrośnie o kilka razy. Jak na na razie, kupił jej akcje za miliard dolarów, po czym ich kurs ładnie wystrzelił.
Czytaj więcej: Elon Musk kupuje akcje Tesli za 1 mld USD. Rynki reagują!
Newsy z weekendu
Memecoiny straciły zaufanie rynku. DeFi przynajmniej płaci – Arthur Hayes o swojej strategii
Współzałożyciel giełdy BitMEX to dość ciekawy przykład tradera na rynku kryptowalut. Niektóre jego opinie potrafią polaryzować społeczność, ale raczej niewiele osób by stwierdziło, że jest to gość pozbawiony rozumu. Teraz Arthur Hayes podzielił się kilkoma swoimi obserwacjami na temat rynku i opowiedział o swojej strategii inwestycyjnej.
Czytaj więcej: Arthur Hayes zdradza, dlaczego porzucił memecoiny i w co warto zainwestować kapitał
Stracił 14 bitcoinów. Teraz przestrzega inwestorów przed swoimi błędami
Julian Figueroa w ciągu ostatnich lat stracił sporo bitcoinów, ale jak sam przyznaje, stało się to z jego winy. Teraz prowadzący „The Exit Manual” opowiedział o swoich błędach i przestrzegł inwestorów, by ich nie powielali w nadziei na szybki zysk.
Czytaj więcej: „90% inwestorów popełnia mój błąd” – Julian Figueroa ujawnia, jak stracił sporo BTC
Boom na krypto ze strony instytucji dopiero się rozkręca?
Jordi Visser jest przekonany, że boom na bitcoina oraz inne kryptowaluty ze strony podmiotów z tradycyjnego rynku jest tylko kwestią czasu. Legenda Wall Street w rozmowie z Anthonym Pompliano poruszyła wiele ciekawych kwestii dot. cyfrowych aktywów.
Czytaj więcej: Weteran Wall Street uważa, że inwestycje w BTC ze strony tradycyjnych inwestorów wzrosną
Hyperliquid posiada obecnie najwyższy na świecie współczynnik dochodu na pracownika
Młoda zdecentralizowana platforma do handlu kryptowalutami, specjalizująca się przede wszystkim w instrumentach pochodnych, zalicza naprawdę niesamowicie dobry pierwszy rok swojej działalności. Wyniki Hyperliquid pod kątem wolumenu przeganiają takich gigantów jak chociażby Robinhood, a co ciekawe – zespół tego DEX-a liczy sobie jedynie 11 osób. W piątek kurs jej natywnego ponownie wyrysował nowe ATH na swoim wykresie. Jego wzrost w ciągu ostatnich miesięcy jest również imponujący.
Czytaj więcej: Hyperliquid w tym roku zarobiło więcej niż Nasdaq przez cały 2024. Giełda kryptowalut może pochwalić się jeszcze innym sukcesem
Co dalej z rezerwą BTC w USA? Dlaczego jeszcze nie została wdrożona?
Bitcoinowa rezerwa USA jak na razie okazała się być wyłącznie pięknie brzmiącą deklaracją ze strony Donalda Trumpa. Jej powstanie i działanie w takiej formie, że Waszyngton faktycznie będzie kupował w jej ramach kolejne bitcoiny, jest jednak wciąż możliwe. Na co jednak czeka rząd USA?
Czytaj więcej: Strategiczna Rezerwa Bitcoina w USA zostanie rozszerzona? Tak twierdzi ekspert z Galaxy Digital
Zwołano nadzwyczajne posiedzenie ONZ w sprawie dronów nad Polską!
W piątek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, zwołane przez Polskę ze względu na ostatni nalot rosyjskich dronów. Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Bosacki publicznie skomentował słowa rosyjskich dyplomatów, którzy w cyniczny sposób wyparli się, jakoby mieli mieć coś wspólnego z tą sytuacją.
Czytaj więcej: Drony nad Polską tematem obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
