Kurs ETH znów zacznie rosnąć? Podaż stablecoinów w jego sieci przekroczyła 166 mld USD

W tym poście:
Ethereum
-1.31%

Całkowita podaż stablecoinów w sieci Ethereum wzrosła do rekordowych 166 miliardów USD. Trudno o lepszy dowód na to, że sieć Vitalika Buterina utrzymuje swoją pozycję lidera branży.


  • Podaż stablecoinów w Ethereum wynosi już 166  mld USD.
  • W tle widzimy duże zakupy ETH przez ETF-ów.

Ethereum z nowym rekordem

Dane zebrane przez The Block pokazują, że całkowita podaż stablecoinów w sieci Ethereum osiągnęła wartość 166 miliardów USD. Stało się to w sobotę. Miesiąc wcześniej było to tylko 149,5 miliarda USD.

USDT pozostaje dominującym stablecoinem z podażą na poziomie 87,8 miliarda USD (mowa o tetherach w sieci Ethereum), a tuż za nim plasuje się USDC z 48 miliardami USD.

Osiągnięcie rekordowego poziomu podaży stablecoinów w Ethereum oznacza przełomowy moment, transformację z aktywów spekulacyjnych w podstawę dolaryzacji w ekosystemach DeFi

– powiedział wspomnianemu serwisowi Vincent Liu,   dyrektor ds. informatyki w Kronos Research.

Pokazuje to również, że płynność jest obecnie wystarczająco wysoka, aby absorbować zmienność i wspierać rynek podczas spadków makroekonomicznych

– dodał.

Nick Ruck, dyrektor LVRG Research, patrzy na sprawę podobnie: jego zdaniem rekordowa podaż stablecoinów w sieci Ethereum „oznacza ogromny wzrost płynności instytucjonalnej i pogłębiające zaufanie do jego infrastruktury jako fundamentu DeFi”.

Wzrost, napędzany głównie ekspansją USDC i USDT, wskazuje na przyspieszenie adopcji instytucjonalnej, co może prowadzić do wzrostu aktywności DeFi i potencjalnego wzrostu ceny ETH, aby sprostać zapotrzebowaniu ekosystemu

– dodał Ruck.

ETH powalczy o nowe ATH?

W tle widać wzrosty na wykresie cenowym etheru.

Kryptowaluta sieci Ethereum przebiła ponownie poziom 4500 USD i obecnie utrzymuje się powyżej 4600 USD. Inwestorzy zakładają jednak, że jeszcze w tym cyklu powalczymy o poziomy ponad 5000 USD.

Niektórzy sugerują nawet rajd pod 10 000 USD. Wiele będzie zależało od tego, co zrobi Fed. Jeżeli wróci do cyklu cięć stóp – obniżek na każdym posiedzeniu – możemy zobaczyć faktycznie mocne wzrosty.

W tle widzimy też zakupy ETF-ów, które wracają na rynek etheru po krótkiej przerwie zakupowej. Tylko w minionym tygodniu bilans zakupów i sprzedaży wyniósł ponad pół mld USD.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->