Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.06.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 15.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 15 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Tether zaliczył depeg. CTO firmy komentuje

Największy stablecoin na świecie – USDT – zaliczył dziś utratę swojego sztywnego powiązania z kursem dolara. Przyczyny tej sytuacji trzeba upatrywać w zachwianiu równowagi w 3pool Curve, czyli protokole odpowiadającym za odpowiednią płynność kluczowych stablecoinów. Głos w sprawie zabrał również dyrektor ds. technologii firmy Tether, czyli Paulo Ardoino.

Czytaj więcej: Tether (USDT) stracił powiązanie z dolarem! Co się dzieje?

SEC wyciąga ręce po kolejne segmenty branży kryptowalut

Ludzie Gary’ego Genslera nie znają umiaru w zawłaszczaniu sobie kontroli nad sektorem cyfrowych aktywów. Poza tym, że w mniemaniu przewodniczącego SEC wszystkie kryptowaluty poza BTC są papierem wartościowym, to teraz i protokoły technologiczne mogą znaleźć się pod kontrolą tej instytucji. W obronie rynku kryptowalut zaczęła się jednak gromadzić spora liczba Republikanów.

Czytaj więcej: Nowa propozycja SEC dot. regulacji kryptowalut wywołuje oburzenie już nawet wśród polityków

Następna kryptowalutowa apka ma problem z Apple

Stosunek giganta technologicznego do rynku kryptowalut jest ciężki do określenia. Co jakiś czas pojawiają się informacje, że zespół Apple blokuje pewne aplikacje w swoim sklepie lub każe jej twórcom dokonać kluczowych zmian w ich systemie, jeżeli mają uniknąć zdelistowania. W tym tygodniu odnotowano dwa głośne przypadki konfliktu Apple z producentami cyfrowych portfeli.

Czytaj więcej: Czy Apple idzie na wojnę z rynkiem kryptowalut?

Prometheum jest Brutusem rynku kryptowalut?

Okazuje się, że nie wszyscy ze społeczności kryptowalut odbierają negatywnie działania amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W ostatnim czasie sporo osób zastanawiało się, kim jest Aaron Kaplan, czyli postać stojąca za firmą Prometheum. Człowiek ten pojawił się kilka dni temu w Kongresie Stanów Zjednoczonych, gdzie wychwalał sposób, w jaki działa Gary Gensler i jego ludzie. Jest to zdecydowanie dziwne, jak na podmiot z sektora cyfrowych aktywów, aczkolwiek takich red flagów jest jeszcze więcej w przypadku Prometheum.

Czytaj więcej: Założyciel Prometheum zeznawał w Kongresie w sprawie regulacji kryptowalut. Czy jest marionetką SEC?

UE wskazuje, gdzie użycie AI będzie zabronione

W krótkim czasie po napływie licznych doniesień w kwestii wykorzystania AI na rzecz szerzenia dezinformacji, europosłowie zabrali się za opracowanie regulacji dot. tej technologii. Przegłosowano ustawę, które mówi o tym, jakie sektory życia publicznego mają być przede wszystkich chronione przed negatywnymi skutkami wykorzystania sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej: Europa pracuje nad regulacjami dot. sztucznej inteligencji (AI)

Sam Bankman-Fried ma powód do świętowania

Były dyrektor generalny FTX, który odpowiada za defraudację 10 mld dolarów należących do klientów upadłej giełdy, oczekuje na rozprawę sądową, która jest zaplanowana na październik tego roku. SBF został obarczony długą listą zarzutów dot. manipulacji rynkowych, oszustw finansowych, korupcji i wspomnianej defraudacji środków. Po raz kolejny jednak okazało się, że hojne dotowanie amerykańskich polityków i utrzymywanie z nimi bliskich relacji okazało się bardzo lukratywne. Bowiem otrzymaliśmy informację, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zadecydował, by wyłączyć ze sprawy sądowej część oskarżeń, które spadły na Bankmana-Frieda.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried (SBF) oczyszczony z 5 zarzutów

Kolejna giełda integruje ChatGPT ze swoją platformą

Firma stojąca za rynkiem do handlu kryptowalutami – Bybit – poinformowała, że zintegrowała technologię uczenia maszynowego, na podstawie której funkcjonuje słynny ChatGPT od OpenAI ze swoją platformą. AI ma wykorzystywać dane rynkowe z giełdy, na podstawie których będzie przeprowadzać analizę techniczną czy wskazywać potrzebne metryki. ToolsGPT ma również pełnić funkcję supportu klienta i odpowiadać na pytania użytkowników.

 

Największy na świecie fundusz inwestycyjny stara się o Bitcoin ETF

W zeszłym roku niezaprzeczalny lider rynku inwestycyjnego – BlackRock – nawiązał kluczowe partnerstwo z giełdą kryptowalut Coinbase. Dzięki tej współpracy korporacyjni klienci funduszu otrzymali ekspozycję na poszczególne kryptowaluty. Teraz gigant ten stara się ponoć o utworzenie specjalnego funduszu giełdowego, który miałby przybrać formę Bitcoin ETF.

Źródło: Coindesk

Binance uruchamia przełomową usługę związaną z bitcoinem

Największa giełda kryptowalut na świecie postanowiła ułatwić swoim klientom dostęp do pośredniego udziału w procesie wydobycia BTC. Binance rozpoczęło dziś oficjalną sprzedać hashrate’u potrzebnego do miningu bitcoina. Płatna subskrypcja na kopanie w chmurze ma obowiązywać przez 4 miesiące.

Źródło: Cointelegraph

 

Kursy kryptowalut 15.06.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.