Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.08.2025]

Kursy kryptowalut 13.08.2025

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z dnia 13 sierpnia 2025 r.


Spis treści:


Ether powyżej 4600! Nowe ATH w tym tygodniu?

Największy z altcoinów kontynuuje swoją podróż na północ i dzieli go już około 5% od przebicia swojego rekordu wszech czasów z listopada 2021 roku. Ether okazał się być dla wielu inwestorów największym zaskoczeniem tej hossy, chociaż początek roku miał, powiedzmy to sobie szczerze, tragiczny.

Czytaj więcej: Ether skoczył powyżej 4600 dolarów! Nowe ATH już za rogiem

Trump znalazł sposób, jak zmusić Powell do obniżki stóp procentowych

Konflikt prezydenta USA z szefem amerykańskiego banku centralnego wchodzi na nowy level. Trump stwierdził, że wymusi na Powellu obniżki stóp procentowych poprzez znalezienie na niego haka i wygląda na to, że coś ma.

Czytaj więcej: Trump pozwie Powella. Nie chodzi jednak o stopy procentowe

Te kryptowaluty obecnie dają najwięcej zarobić na rynku

W ostatnim czasie oczy większości inwestorów są zwrócone na to, co na swoim wykresie cenowym wyprawia ETH. Ale nie tylko druga największa kryptowaluta w ciągu minionych tygodni dała nieźle zarobić, bowiem niektóre alty zaliczyły o wiele większe wzrosty i nadal trendują. Przyjrzyjmy się więc im bliżej.

Czytaj więcej: 7 najgorętszych kryptowalut w sierpniu 2025 roku. W co inwestować oprócz Bitcoina?

Natywny coin OKX niespodziewanie wystrzelił po nowe ATH!

Kurs OKB wystrzelił na północ i osiągnął swoje nowe ATH po momentalnym wzrośnie o ponad 200%. Topowa giełda ogłosiła diametralne zmiany w jego tokenomii, które sprawią, że jego cena będzie znacznie bardziej skora do dalszych wzrostów. Wolumen handlowy tego altcoina wzrósł w ciągu kilku godzin o 18 500%!

Czytaj więcej: Token giełdy OKX (OKB) wystrzelił po najnowszym ogłoszeniu o ponad 200%

Sieć Monero przejęta w wyniku „ataku 51”? Sprawcy wyjaśniają, jaki mieli cel

Sieć Monero zaatakowana? Członkowie projektu Qubic, który łączy sektor DeFi ze sztuczną inteligencją (AGI), twierdzą, że udało im się przejąć kontrolę nad większością mocy obliczeniowej tego blockchaina. Sprawa jest dość dyskusyjna.

Czytaj więcej: Atak 51% na sieć Monero. „To był tylko eksperyment”

Hack w sieci Bitcoin. Sprawcy uciekli z 7 milionami dolarów

Atak na platformę do wybijania tokenów opartych o protokół Ordinals w sieci Bitcoina. Napastnicy zdołali dokonać manipulacji płynności, przez co udało się wyprowadzić kilkadziesiąt BTC. CEO okradzionego projektu wystosował stanowczy komunikat skierowany do sprawców kradzieży.

Czytaj więcej: Platforma z ekosystemu Bitcoin okradziona. „Nie mamy środków na pokrycie strat”

Dominacja bitcoina topnieje. Analizujemy dane dot. altseasonu

Bitcoin coraz bardziej traci na swojej dominacji na rynku kryptowalut. Obecnie ta znajduje się na najniższym poziomie od stycznia. Zazwyczaj musiał spaść do około 50%, aby móc mówić o początku altcoin seasonu. Jak jednak wygląda sytuacja w tym cyklu?

Czytaj więcej: Dominacja bitcoina spada poniżej 60%. Nadchodzi altseason?

Lazarus Group próbuje okraść Binance

Już niejedna platforma do handlu kryptowalutami dała się złapać na różne socjotechniczne sztuki cyberprzestępców, przez co skradziono z niej grube miliony. Giełdzie Binance od lat udaje się ochronić przed hakerami (ostatni udany atak pochodzi z 2019 roku), ale nie jest to wcale takie łatwe. Dyrektor ds. bezpieczeństwa – Jimmy Su – zdradził, że napastnicy z Korei Północnej każdego dnia próbują się dobrać do środków z tej giełdy. Ciekawe są przedstawione przez niego formy weryfikacji, jakie są przeprowadzane w celu wykrycia oszustów

Czytaj więcej: Binance w niebezpieczeństwie. Hakerzy obrali sobie za cel największą giełdę kryptowalut


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->