Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.06.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 13.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 13 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Nagranie z 2018 roku kompromituje Gary’ego Genslera

Mówi się, że tylko krowa nie zmienia zdania. Przewodniczący SEC – Gary Gensler – jest zdecydowanie bardzo zmienny w swoich poglądach, bowiem to, co obecnie mówi o kryptowalutach, jeszcze kilka lat temu miało zupełnie inny wydźwięk. W sieci pojawiło się nagranie sprzed 5 lat, na którym Gensler zdecydowanie zaprzecza temu, w imię czego jego komisja obecnie próbuje zniszczyć podmioty z tej branży.

Czytaj więcej: Ethereum, litecoin i bitcoin cash to nie są papiery wartościowe. Nagranie z Gary’m Genslerem z 2018 roku

Rząd UK nawiązuje współpracę z gigantami rynku AI

Rząd Wielkiej Brytanii doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ludzkość obawia się sztucznej inteligencji i podchodzi do niej z dystansem. W związku z tym zapowiedziano przeznaczenie ponad 100 milionów dolarów na badania poświęcone możliwościom tej technologii. W ramach tego ogłoszono również współpracę z topowymi podmiotami, które tworzą narzędzia oparte na AI.

Czytaj więcej: Ten kraj stanie się światowym centrum badań nad sztuczną inteligencją (AI)?

ONZ bije na alarm odnośnie plagi dezinformacji w mediach

Organizacja Narodów Zjednoczonych opublikowała nowy raport, w którym ostrzega o szerzącym się problemie dezinformacji w mediach. Chodzi dokładnie o tzw. ”deep fake’i”, które powstają przy użyciu sztucznej inteligencji. Przykładów nie trzeba szukać daleko, bowiem regularnie otrzymujemy doniesienia dotyczące krążących w Internecie zdjęć, które wyglądają łudząco autentycznie, a wcale nie są prawdziwe.

Czytaj więcej: Grozi nam zalew deep fake’ów generowanych przez AI – ostrzega ONZ

Polygon 2.0. To coś, czego potrzebowaliśmy

Sieć stworzona do skalowania blockchaina Ethereum stale się rozwija, a teraz dostajemy informacje dotyczące jej nowej wersji. Polygon 2.0 dostarcza rozwiązań, które w sektorze Web3 są niezwykle pożądane. Połączenie sieci warstwy 2 i technologii zerowej wiedzy (ZK)? To brzmi naprawdę dobrze!

Czytaj więcej: Nadchodzi Polygon 2.0! Deweloperzy zapowiadają prawdziwą rewolucję

Górnicy BTC znów mają problem z rentownością

Pierwsze miesiące 2023 roku przyniosły swego rodzaju odwilż po kryptozimie. Tak było przynajmniej w przypadku podmiotów parających się miningiem BTC. Jednak wygląda na to, że wraz ze wzrostem trudności wydobycia, działalność bitcoinowych górników napotyka pewne problemy. To może doprowadzić do ciągu przyczynowo skutkowego, który wpłynie na spadki kursu bitcoina.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina zacznie spadać przez górników?

Binance ogłasza promocję dla klientów z Polski

W ostatnim czasie doniesienia dotyczące giełdy Binance nie napawały optymizmem, co jest oczywiście związane z jej problemami dot. batalii prawnej przeciwko SEC. Jednakże teraz otrzymaliśmy informację o trwającej promocji, z której zdecydowanie skorzystają traderzy z Polski.

Czytaj więcej: Binance ogłasza 0% prowizji maker dla klientów z Polski

Ujawniono treść wew. korespondencji SEC dot. Ethereum

Po ponad 18 miesiącach czekania firma Ripple ujawniła w sądzie treść dokumentów odnośnie sprawy Hinmana. Chodzi o sławetne przemówienie byłego dyrektora ds. finansów w SEC – Williama Hinmana – który w 2018 roku powiedział publicznie, że Ether jest towarem, a nie papierem wartościowym. Jest to kluczowy argument, który może zaważyć o zwycięstwie firmy, która została pozwana w grudniu 2020 roku przez regulatora za handel ich tokenem XRP. Dokumentacja obejmuje wewnętrzną korespondencję pracowników Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w kwestii słów urzędnika.

Źródło: Coindesk

Apple nie lubi się jednak z bitcoinem?

Firma Apple po razy kolejny wysyła sygnały świadczące o niezbyt przychylnym stosunku do branży kryptowalut. Sprawa dotyczy aplikacji Damus, która stanowi zdecentralizowany odpowiednik mediów społecznościowych pokroju Twittera. William Kazarin będący jej głównym programistą otrzymał ostrzeżenie, że jeżeli Damus ma być dalej dostępne w App Store, to z serwisu musi zniknąć opcja pozwalająca użytkownikom na zarabianie w BTC.

Źródło: Inctypted.com

Kolejna platforma do tradingu usuwa kryptowaluty

Kilka dni temu w wyniku oficjalnego zaklasyfikowania przez SEC kolejnych kryptowalut jako papiery wartościowe, z aplikacji Robinhood zniknęły 3 cyfrowe aktywa. Chodziło bowiem o cardano (ADA), polygon (MATIC) i solanę (SOL). Teraz w obawie o to, że do drzwi zapuka listonosz z pozwem od ludzie Genslera, aplikacja eToro postanowiła również usunąć ze swojej oferty kilka kryptowalut.

Binance.US traci prawie 80% głębokości rynku

W ciągu tygodnia od ataku ze strony amerykańskiego organu nadzorczego giełda Binance.US odnotowała zmasowany odpływ inwestorów ze swojej platformy. Firma analityczna Kaiko poinformowała, że płynność na amerykańskim odpowiedniku największej giełdy kryptowalut na świecie została mocno zachwiana.

Kursy kryptowalut 13.06.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.