Ethereum, litecoin i bitcoin cash to nie są papiery wartościowe. Nagranie z Gary'm Genslerem z 2018 roku | Wiadomości | CrypS.

Ethereum, litecoin i bitcoin cash to nie są papiery wartościowe. Nagranie z Gary’m Genslerem z 2018 roku

ethereum

Szef amerykańskiego regulatora rynku finansowego – Gary Gensler – w przeszłości uważał, że wiele kryptowalut nie jest wcale papierami wartościowymi. Jak wygląda praktyka?


Internet nie zapomina. Również ta maksyma odnosi się także do Gary’ego Genslera, który w 2018 roku twierdził, że wiele kryptowalut nie jest papierami wartościowymi. Archiwalny materiał od wczoraj krąży po Twitterze wskazując na brak konsekwencji przewodniczącego SEC. Film został nagrany podczas spotkania inwestorów instytucjonalnych w 2018 roku. 

https://twitter.com/twobitidiot/status/1668328519334780928?s=20

Ponad 70% rynku krypto to Bitcoin, Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Dlaczego wymieniłem te cztery? Bo nie są to papiery wartościowe – mówi Gensler na filmie.

Od miłości do nienawiści jeden krok…

W czasach pokoju pomiędzy SEC, a rynek kryptowalut, Gensler był profesorem na Massachusetts Institute of Technology. Dwa lata później doszedł do stanowiska przewodniczącego SEC. W tym momencie wiele osób zadaje sobie pytanie skąd zmiana postrzegania sektora kryptowalut w tak krótkim czasie? Szereg postępowań przeciwko giełdom kryptowalut, uznawanie wielu coinów za papiery wartościowe i wskazywanie, że dolar cyfrowy wystarczy do rozliczeń, jest dalekie od dawnego postrzegania świata przez Genslera.

Jeszcze całkiem niedawno przewodniczący SEC sugerował, że wszystkie kryptowaluty inne niż bitcoin są papierami wartościowymi. Doszło do sytuacji, w której ponad 68 kryptowalut uznano za papiery wartościowe. Co gorsza, stanowisko to zostało poparte judykaturą. Film z 2018 roku wskazuje, że żadna z wymienionych kryptowalut nie jest papierem wartościowy. Niestety exodus platform kryptowalutowych już ma miejsce – niezależnie od filmików krążących w internecie i obnażających hipokryzję regulatora. 

Czy ETH to papier wartościowy?

Przewodniczący SEC w kwietniu tego został zapytany przez Komisję Izby Reprezentantów o to, czy ETH jest papierem wartościowym. Wtedy odmówił odpowiedzi na to pytanie. Groteski dodaje fakt, że w internecie pojawia się coraz więcej filmów, gdzie Gensler nawet zachwala niektóre inicjatywy kryptowalutowe – np. Algorand. Tydzień po pojawieniu się tego materiału w sieci, SEC wskazało, że ALGO jest papierem wartościowym. Czy tak właśnie pachnie hipokryzja? W innym filmie z 2018 roku, który ponownie pojawił się w kwietniu 2023 r., Gensler jest widoczny podczas wykładu na MIT, twierdząc, że trzy czwarte rynku kryptowalut nie jest papierami wartościowymi, lecz gotówką, bądź towarem.

Skutkiem tych perypetii jest fakt, że jeden z amerykańskich prawodawców wprowadził ustawę z zamiarem odwołania Genslera, twierdząc, że ten nadużywa swojej władzy.

ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.