Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.10.2023]

Kursy kryptowalut 12.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 12 października 2023 roku.


Spis treści:


Polska prokuratura pozwała ciężarną kobietę o kontakty z mafią

Żyjąc w Polsce w 2023 roku można by pomyśleć, że nie ma możliwości, by organy ścigania i prokuratura wciąż wrzucały szarych traderów kryptowalut do jednego wora z członkami mafii. No jednak okazuje się, że nasze służby potrafią taką akcję wykręcić, że SEC i Gary Gensler to przy tym żaden problem…

Czytaj więcej: Ciężarna 21-latka przeżyła horror w polskim więzieniu za handel kryptowalutami na Binance

Caroline Ellison się rozkręciła w sądzie. Poważne zeznania na SBF-a

Sam Bankman-Fried bardzo nie chciał dopuścić do tego, by Caroline Ellison uczestniczyła w procesie sądowym przeciwko niemu w roli świadka. Zeznania byłej partnerki mogą okazać się stalowym gwoździem do jego trumny. Jak na razie, była dyrektor generalna Alameda Research rzuciła więcej światła na kilka kwestii, za które SBF już zdążył usłyszeć zarzuty. Perspektywa jego naprawdę długiej odsiadki staje się coraz bardziej realna.

Czytaj więcej: Tajskie prostytutki, aspiracje na prezydenta USA i nienawiść do Binance – była partnerka SBF-a zeznaje

Demokraci chcą, by fiskus dokręcił kryptowalutom śrubę jak najszybciej

Władze Stanów Zjednoczonych mają coraz większe kłopoty w sprawie krajowego budżetu, zadłużenie tego kraju jest na rekordowych poziomach, a deficyt w skarbie państwa wydaje się nie mieć limitu. Co w takim razie robi rząd? Próbuje jak najwięcej środków ściągnąć z rynku kryptowalut, by zasilić państwowy portfel. W związku z tym Demokraci domagają się jak najszybszego prowadzenia nowelizacji przepisów dotyczących podatków od kryptowalut.

Czytaj więcej: Demokraci domagają się zaostrzenia przepisów dot. kryptowalut ASAP! Powołują się na finansowanie Hamasu

Ark Invest jest dogadane z SEC w sprawie ETF-a na bitcoina?

Wszystko wskazuje na to, że podmioty ubiegające się o uzyskanie przełomowej zgody od SEC na utworzenie bitcoinowego ETF-a w końcu dojdą z regulatorem do pewnego konsensusu. Za przykład może tutaj posłużyć dowodzone przez Cathie Wood Ark Invest.

Czytaj więcej: SEC zatwierdzi spotowy ETF na bitcoina od Ark Invest? Tak sugeruje wczorajszy ruch ze strony firmy

Śmierć kolejnego stablecoina na rynku

Zdecentralizowany projekt tokenizujący nieruchomości – Tangible – poniósł porażkę w walce o ponowne przywrócenie swojego stablecoina USDR do sztywnego powiązania kursu 1:1 z dolarem. Jego depeg doprowadził do spadku ceny na poziomie 0,50 dolara, której nie udało się już wybić do góry poprzez zasilenie płynności. Firma przedstawiła teraz plan rozliczenia się z inwestorami.

Trezor wypuszcza nowy cyfrowy portfel

Czeski producent portfeli sprzętowych na kryptowaluty – Trezor – świętuje swoje 10-te urodziny. Z tej okazji producent oficjalnie ogłosił wprowadzenie na rynek swojego nowego produktu – Trezor Safe 3 – który ma stanowić kamień milowy w działalności firmy na rynku cyfrowych aktywów. Nowy cyfrowy wallet ma obsługiwać 7000 kryptowalut.

Wolumen transakcji spot na Coinbase spadł o 52% w rok

Największa amerykańska giełda kryptowalut notuje silny spadek obrotów przy transakcjach typu spot. Jest to w dużej części spowodowane utrzymującą się bessą, jednakże problem leży bardziej gdzieindziej. Silny konflikt z SEC doprowadził do tego, że wielu inwestorów przeniosło się na inne platformy.

Źródło: Bloomberg

Kursy kryptowalut 12.10.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.