Demokraci domagają się zaostrzenia przepisów dot. kryptowalut ASAP! Powołują się na finansowanie Hamasu | Wiadomości | CrypS.

Demokraci domagają się zaostrzenia przepisów dot. kryptowalut ASAP! Powołują się na finansowanie Hamasu

Demokraci USA kryptowaluty USA

Amerykańscy senatorowie apelują do krajowego fiskusa – IRS – o wdrożenie wymogów dotyczących raportowania podatków od kryptowalut przed 2026 rokiem.


Kongresmeni chcą nowych przepisów dotyczących kryptowalut

Siedmiu senatorów USA chce, by Departament Skarbu i Urząd Skarbowy (IRS) wdrożyły przepisy nakładające pewne wymogi dotyczące sprawozdawczości podatkowej na brokerów kryptowalut. Te miałyby zostać wprowadzone w życie „tak szybko, jak to możliwe”.

Pod listem do fiskusa podpisali się Sekretarz Skarbu Janet Yellen, komisarz IRS, Daniel Werfel, oraz wspomniana grupa amerykańskich senatorów, w tym Elizabeth Warren i były kandydat na prezydenta, Bernie Sanders. Wszyscy skrytykowali aż dwuletnie opóźnienie we wdrażaniu wymogów dotyczących raportowania podatków od kryptowalut. Te mają w końcu wejść w życie, ale od 2026 r. i będą dotyczyć transakcji, jakie przeprowadzono w 2025 r. Ten rok i kolejny nie będą objęte regulacjami.

Skąd jednak taka nerwowość Partii Demokratycznej? Władze USA mają bowiem coraz większe problemy z budżetem. Pod koniec września niemal doszło do zawieszenia prac rządu – właśnie w efekcie problemów z przegłosowaniem budżetu na nowy rok fiskalny.

Zdaniem demokratów odroczenie wprowadzenia wspomnianych powyżej przepisów sprawi, że budżet USA straci około 50 miliardów dolarów rocznie.

[Każde] opóźnienie daje lobbystom kryptowalutowym jeszcze większą szansę na podważenie wysiłków administracji zmierzających do nałożenia podstawowych wymogów sprawozdawczych na prawie nieuregulowany sektor kryptowalut, w czasie, gdy branża już naciska na uchylenie niedawno wprowadzonych wymogów raportowania. Czas na działanie jest teraz

– czytamy w liście demokratów.

Wątek wojny w Izraelu

Senator Warren wplotła w to wszystko wątek wojny w Izraelu. 11 października określiła kryptowaluty jako „niezbyt tajną broń finansową”, która pozwala finansować Hamas w czasie wojny grupy z Izraelem.

Wymogi dotyczące raportowania podatku od kryptowalutowych zysków, które zostały zaproponowane przez IRS w sierpniu, nadal mogą zostać zmienione. Władze czekają na komentarze uczestników rynku do 30 października.

Jeżeli nowe prawo wejdzie w życie, brokerzy byliby zobowiązani do „pomagania podatnikom w ustaleniu, czy są zobowiązani do zapłaty podatków”, a także zgłaszania władzom informacji na temat transakcji opartych na aktywach cyfrowych.

Jak nie trudno się domyślić działania demokratów spotkały się z odpowiedzią republikanów. Kongresmen Patrick McHenry, pełniący obecnie funkcję tymczasowego spikera Izby Reprezentantów, skrytykował powyższe podatkowe rozwiązanie i określił je jako „atak na ekosystem zasobów cyfrowych”.

Demokraci USA kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.