Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.06.2023]

Kursy kryptowalut 12.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 12 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Nowa aktualizacja Bitcoin Ordinals może wywołać spore kontrowersje

Dla zagorzałych maksymalistów Bitcoina pojawienie się protokołu Ordinals mogło stanowić całkowite pogwałcenie wizji Satoshiego Nakamoto. System ten jest często krytykowany za bycie ”niepotrzebnym spamem”, który zapycha sieć BTC oraz napędza wzrost opłat transakcyjnych. Dla innych jest to tchnięcie ”nowego życia” w ten blockchain i dodanie do niego innowacyjnych funkcjonalności. Kolejna aktualizacja Bitcoin Ordinals przynosi nam właśnie nową opcję, która może zaskoczyć wiele osób.

Czytaj więcej: Na blockchainie Bitcoina pojawią się… gry wideo

Brytyjska firma chce odmienić rynek AI dzięki decentralizacji

Brytyjski projekt Gensyn pozyskał 43 mln dolarów w ramach zamknięcia finansowania rundy A. Ta blockchainowa firma pracuje nad innowacyjną opcją, która może rozwiązać podstawowy problem związany ze sztuczną inteligencją.

Czytaj więcej: Blockchainowy projekt pozyskuje 43 mln dolarów na zrewolucjonizowanie AI

Kolejna giełda opuszcza Stany Zjednoczone przez SEC

Presja regulacyjna w USA daje się mocno we znaki wszystkim kryptowalutowym firmom działającym w tym kraju. Z racji tego, że SEC rości sobie prawo do stwierdzenia, co jest a co nie jest papierem wartościowym, a swoją politykę przestrzegania przepisów opierają na brutalnym egzekwowaniu tych przepisów poprzez pozywanie podmiotów z rynku kryptowalut, wiele z nich decyduje się zaprzestać oferowania swoich usługi dla amerykańskich klientów. Teraz otrzymaliśmy informację, że do listy firm, które zdecydowały się opuścić USA dołączyła kolejna giełda, która w tym kraju zdążyła zbudować już mocne fundamenty.

Czytaj więcej: Topowa giełda kryptowalut opuszcza USA

Vitalik Buterin z prognozą dotyczącą zmian w Ethereum

Jeden z najpopularniejszych programistów w branży kryptowalut, który stoi za stworzeniem blockchaina Ethereum, podzielił się ze swoimi obserwatorami na Twitterze kolejną porcją przemyśleń odnośnie tego ekosystemu. Mądrego lidera charakteryzuje między innymi zdolność dostrzegania słabości swojego projektu, jak i problemów wymagających pewnych rozwiązań. Vitalik Buterin wskazał 3 kwestie, które koniecznie trzeba usprawnić, by Ethereum wykorzystywało swój pełen potencjał.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin mówi o słabościach Ethereum

Czy ten tydzień przyniesie przełom na rynku kryptowalut?

W tym tygodniu będziemy świadkami kilku wydarzeń, które mogą mocno zaważyć o kierunku, w jakim podąży kurs bitcoina, a co za tym idzie, całego rynku cyfrowych aktywów. Jedno z nich dotyczy podania przez amerykańskie Biuro Statystyki Pracy danych dot. inflacji za poprzedni miesiąc. Jednakże bardziej kluczowe może być rozstrzygnięcie kilku spraw dotyczących konfliktów Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) z dwoma podmiotami z sektora kryptowalut.

Czytaj więcej: SEC i Fed przesądzą w tym tygodniu o przyszłości kryptowalut

Tether wybił na Ethereum tokeny warte 1 miliard USD

Emitent największego stablecoina na świecie pod względem marketcapu – USDT – po raz kolejny w ciągu ostatnich miesięcy wymintował ogromną ilość nowych tokenów. Jak wyjaśnia CTO firmy – Paolo Ardoino – ruch ten stanowi ”uzupełnienie zapasów” na blockchainie Ethereum.

Changpeng Zhao: dane dot. wypływów z Binance są nierzetelne

Równo tydzień temu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała giełdę Binance orazhttps://twitter.com/cz_binance/status/1667554966662266883?s=20 jej amerykański niezależny oddział, Binance.US. Firmie postawiono 13 zarzutów, w tym udział w praniu pieniędzy oraz mieszanie środków klientów z korporacyjnymi aktywami. W obliczu problemów prawnych giełdy inwestorzy zaczęli wypłacać z obu platform środki. Różne źródła wskazują na nieco odmienne dane. Bowiem jeden serwis analityczny pisze o 2,36 miliardach dolarów, drugi o 3,35 miliardach dolarów, a CEO Binance twierdzi, że te liczby są mocno odbiegające od stanu rzeczywistego. Changpeng Zhao uspokaja całą społeczność, że płynność giełdy nie jest zachwiana i że z nie takimi wolumenami wypłat Binance już miało do czytania w przeszłości.

Wojna z kryptowalutami pozbawi Demokratów głosów w wyborach

Obóz Demokratów, do których zalicza się urzędujący obecnie prezydent Stanów Zjednoczonych – Joe Biden – przejawia (z drobnymi wyjątkami) bardzo negatywny stosunek do branży kryptowalut. To właśnie z ramienia administracji obecnego składu Białego Domu swoją politykę może uskuteczniać Gary Gensler i dowodzony przez niego SEC. Jeden ze współzałożycieli giełdy Gemini – Cameron Winklevoss – w opublikowanym na Twitterze poście zwrócił uwagę na to, że z cyfrowych aktywów korzystają głównie młodzi ludzie. I to ich poparcie mogą stracić Demokraci z racji swojej aprobaty do działań agresywnego regulatora.

HongKong zaprasza do siebie wszystkich, którym jest źle w USA

Członek Rady Regulacyjnej HongKongu – Johnny Ng – wyszedł z propozycją dla giełdy Coinbase oraz wszystkich kryptowalutowych firm, którym SEC napsuło krwi, by zjechały się do tego państwa/miasta i tam spokojnie rozwijały swój biznes. Dodał również, że istnieje możliwość zarejestrowania akcji swoich spółek na tamtejszej giełdzie. Który podmiot z sektora się skusi pierwszy na tę propozycję?

Kursy kryptowalut 12.06.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.