Topowa giełda kryptowalut opuszcza USA | Wiadomości | CrypS.

Topowa giełda kryptowalut opuszcza USA

USA

Globalna giełda kryptowalut –  Crypto.com – odwołuje się do ograniczonego popytu na swoje usługi o charakterze instytucjonalnym. Obecna sytuacja rynkowa oraz działania ze strony SEC mocno uderzają w całą branżę kryptowalut. W związku z tym Crypto.com przestanie obsługiwać klientów instytucjonalnych w Stanach Zjednoczonych. Termin na zamknięcie rachunków został ustanowiony na 21 czerwca.


Dlaczego giełda Crypto.com opuszcza USA?

Giełda kryptowalut z siedzibą w Singapurze wskazała ograniczone zainteresowanie ze strony klientów instytucjonalnych jako główny powód tej decyzji. Ponadto, według oficjalnych informacji, Crypto.com wskazuje, że instytucjonalni użytkownicy platformy otrzymali wcześniejsze powiadomienie o podjętych krokach. Mobilna aplikacja detaliczna oraz platforma nadal funkcjonuje na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak klienci muszą pamiętać, że z dniem 26 czerwca działalność zostanie zakończona. W praktyce oznacza to, że użytkownicy detaliczni nadal mają dostęp do handlu kontraktami na kryptowaluty, które są regulowane przez Komisję ds. Handlu Kontraktami Terminowymi oraz ofertę giełdy UpDown Options. Możliwe jest zatem otwieranie krótkich oraz długich pozycji na przyszłe inwestycje w kryptowaluty.

Szansa na powrót dla Crypto.com?

Chociaż obecna sytuacja nie jest zbyt optymistyczna, to Crypto.com pozostaje otwarte na potencjalne ponowne uruchomienie swojej giełdy instytucjonalnej w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, platforma uzyskała nawet oficjalną licencję głównej instytucji płatniczej na usługi tokenów płatniczych od Monetary Authority of Singapore, co pozwala jej oferować swoje produkty w USA. W związku z ogłoszeniem informacji o wycofaniu platformy ze Stanów doszło do spadku kursu jej coina w stosunku do dolara. 

crypto.com
Wykres przedstawia kurs tokena Crypto.com/USD. Źródło: TradingView.

Exodus platform kryptowalutowych z USA 

Niestety czerwiec 2023 okazał się burzliwym miesiącem dla giełd kryptowalut w USA. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) skierowała swoją uwagę na Binance.US i Coinbase, wszczynając postępowania prawne przeciwko obu giełdom za szereg rzekomych naruszeń przepisów prawa papierów wartościowych. Obecnie ekosystem kryptowalut odpiera działania SEC, jednak każdy ruch przeciwko branży sprawia, że wiele podmiotów już z samej ostrożności procesowej postanawia wycofać się z kraju, który do niedawna był niemal mekką krypto. Czy Crypto.com wróci do USA? Dowiemy się pewnie po zakończonych postępowaniach przeciwko Binance i Coinbase

USAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.