SEC i Fed przesądzą w tym tygodniu o przyszłości kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

SEC i Fed przesądzą w tym tygodniu o przyszłości kryptowalut

Jacek Walewski
sec SEC

Obecnie kurs bitcoina właściwie stanął w miejscu. Wahania ceny głównej kryptowaluty są jak na ten rynek bardzo niskie. Wkrótce może się to zmienić. Przed nami m.in. ogłoszenie nowych danych dot. inflacji w USA i posiedzenie Fedu.


Przełomowy tydzień?

Czy obecny tydzień będzie dla kursu BTC przełomowym okresem? Już we wtorek amerykańskie Biuro Statystyki Pracy opublikuje najnowsze dane dotyczące inflacji w USA za maj. Ta ostatnia powoli spada. Potwierdzenie tego trendu będzie kluczowe dla Fedu. Bank centralny USA może bowiem już na kolejnym posiedzeniu, jakie też odbędzie się w tym tygodniu, ogłosić, że nie będzie już podnosić stóp procentowych. Może to doprowadzić do skoku wycen akcji i kryptowalut.

Fed może mieć pewne fundamenty do zmiany swojej polityki. Nie chodzi tylko o spadającą inflację, ale też o to, że dane z rynku pracy nie są już tak dobre, jakie były wcześniej. To ostatnie prowadzi do chłodzenia rynku (ludzie bojąc się o pracę zarobkową, mniej wydają), co zmniejsza inflację.

Zgodnie z danymi, jakie generuje narzędzie CME FedWatch, obecnie tylko 26% uczestników rynku spodziewa się kolejnej podwyżki stóp procentowych. Nawet ta grupa zakłada jednak podwyżkę tylko o 25 punktów bazowych.

SEC vs. giełdy kryptowalut

To jednak nie wszystko. Wiele nowych newsów czeka nas na polu bitwy SEC z giełdami kryptowalut. W tym tygodniu komisja musi odpowiedzieć na petycję Coinbase. Firma domaga się, by urzędnicy zaczęli regulować rynek, jeżeli chcą wymagać od giełd i innych podmiotów przestrzegania prawa.

Ogromne znaczenie dla rynku może mieć też rozpieczętowanie dotąd niejawnych dokumentów SEC (tzw. teczki Hinmana) w sprawie Ripple. Chodzi o raporty, z których ma ponoć wynikać, że urzędnicy mogli prywatnie klasyfikować kryptowaluty jako towary, a nie papiery wartościowe. Jeżeli byłaby to prawda, byłby to potężny cios w narrację komisji, której przewodniczący, Gary Gensler, jest zdania, że większość kryptowalut to papiery wartościowe.

Prawnik prowadzący sprawę Ripple, John Deaton, jest optymistą. Jest zdania, że jest jedynie 3% szans na to, że SEC wygra sprawę.

secreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.