Vitalik Buterin mówi o słabościach Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin mówi o słabościach Ethereum

buterin

Vitalik Buterin wskazał na to, co jest konieczne, by zabezpieczyć przyszłość Ethereum. Chodzi o skalowanie warstwy 2, kwestie związane z portfelami i funkcje chroniące prywatność.


Vitalik Buterin mówi o problemach Ethereum

Vitalik Buterin może uchodzić za jednego z najwybitniejszych programistów naszych czasów. Jest współtwórcą Ethereum, stworzył pierwsze zręby platformy, a do dziś jest liderem społeczności skupionej wokół tej inicjatywy. Co ciekawe, nie waha się wskazywać na pewne bolączki związane ze swoim “dzieckiem”. Jest on zdania, że do osiągnięcia ostatecznego sukcesu Ethereum konieczne są takie czynniki jak: skalowanie warstwy 2, poprawa działania systemu portfeli i funkcje chroniące prywatność użytkowników.

Co ciekawe, w poście z 9 czerwca Buterin napisał wprost: bez skalowalnej infrastruktury blockchain Ethereum po prostu „zawodzi”.

Ethereum zawodzi, ponieważ każda transakcja kosztuje 3,75 USD (82,48 USD, jeśli mamy kolejną hossę), a każdy produkt przeznaczony na rynek masowy nieuchronnie zapomina o łańcuchu i przyjmuje scentralizowane obejścia wszystkiego

– stwierdził.

Potem wszedł na temat portfeli smart kontraktów. Jego zdaniem przejście na nie spowodowało pewne problemy związane z doświadczeniem użytkownika.

Portfele smart kontraktów zwiększają złożoność, znacznie utrudniając posiadanie tego samego adresu w L1 i różnych L2

– wskazał.

Ethereum musi też popracować nad problemem prywatności.

Bez [tego] trzeciego [czyli prywatności] Ethereum zawodzi, ponieważ publiczne udostępnianie wszystkich transakcji jest zbyt dużym poświęceniem prywatności dla wielu użytkowników i wszyscy przechodzą na scentralizowane rozwiązania, które przynajmniej w pewnym stopniu ukrywają twoje dane

– dodał.

Lekarstwem na to mogą być np. ukryte adresy.

Pomimo wyzwań osiągnięcie [wszystkich powyższych kwestii] ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Ethereum. Nie chodzi tylko o wykonalność techniczną, ale o rzeczywistą dostępność dla zwykłych użytkowników

– spuentował swoją myśl.

Obecna sytuacja na rynku ETH/USD

Dziś 1 ETH kosztuje 1743 USD, co oznacza spadek o 7% w skali 7 dni i 0,4% w ciągu doby. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 42, co oznacza neutralne nastawienie inwestorów do ETH.

Kurs ETH może jednak być w niedalekiej przyszłości napędzony decyzją Fedu – wiele wskazuje na to, że w tym tygodniu bank centralny USA zaprzestanie podnoszenie stóp proc. w tym kraju.

buterinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.