Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.11.2022]

Redakcja
podsumowanie 11.11.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 11 listopada

Spis treści:


Binance ujawnia informacje o rezerwach giełdy

Na stronie Binance pojawiła się strona z wykazem rezerw kryptowalutowych giełdy. Firma podzieliła się też informacjami na temat gorących i zimnych portfeli w komunikacie, według którego posiada:

  • 475 000 BTC;
  • 4,8 mln ETH;
  • 17,6 mld USDT;
  • 21,7 mld BUSD;
  • 601 mln USDC;
  • 58 mln BNB.

Czytaj więcej: Binance ujawnia informacje o rezerwach giełdy


Regulator z Bahamów zamraża aktywa FTX

Komisja Papierów Wartościowych Bahamów zablokowała aktywa FTX Digital Markets (FDM) i podmiotów powiązanych oraz zawiesiła licencję firmy w tym kraju. Sąd rozważy warunkową likwidację organizacji, która jest konieczna „dla zachowania majątku i stabilizacji spółki”. Zajmie się tym syndyk, a zarząd FTX zostanie pozbawiony swoich uprawnień.

Czytaj więcej: Regulator z Bahamów zamraża aktywa FTX


Aptos i Google Cloud ogłosiły współpracę. APT rośnie o 30%

Blockchainowy start-up Aptos ogłosił partnerstwo z Google Cloud. Firmy będą współpracować przy akceleratorze, przy czym Google Cloud otrzyma kilka węzłów walidacyjnych Aptos. Wiadomość o partnerstwie popchnęła token APT do lokalnych maksimów na poziomie 5,37 USD. Moneta zyskała ponad 30% w ciągu kilku godzin, ale nadal porusza się w trendzie spadkowym w ramach długoterminowego momentum.

Czytaj więcej: Aptos i Google Cloud ogłosiły współpracę. APT rośnie o 30%


BlockFi zawiesza wypłaty w związku z kryzysem FTX

Platforma pożyczkowa BlockFi powiedziała, że nie będzie mogła prowadzić działalności w zwykły sposób i ograniczy operacje ze względu na brak jasności co do statusu FTX i Alameda Research.


Bankman-Fried: Wartość aktywów FTX przekracza wartość depozytów klientów

Wartość aktywów FTX przekracza jej zobowiązania wobec klientów, a kryzys płynności nie dotknął amerykańskiego ramienia giełdy kryptowalut. Tak twierdzi Sam Bankman-Fried, szef firmy.

Deweloperzy dodają agregator mostów cross-chain do MetaMask

Zespół MetaMask uruchomił wersję beta narzędzia MetaMask Bridges do przenoszenia tokenów między sieciami. Usługa łączy najlepsze trasy na podstawie czasu, kosztów i czynnika bezpieczeństwa. –> źródło: Forklog 


Intel ujawnia układy AI z serii Max dla superkomputerów

Intel zaprezentował procesory serwerowe Xeon CPU Max i akceleratory Data Center GPU Max przeznaczone do zadań związanych z wysokowydajnymi obliczeniami i sztuczną inteligencją przed targami Supercomputing 22.


Crypto.com zawiesza wypłaty USDC i USDT na Solanie z powodu kryzysu FTX

Platforma kryptowalutowa Crypto.com zawiesiła wpłaty i wypłaty w stablecoina USDC i USDT na blockchainie Solana. Firma powołała się na “ostatnie wydarzenia w branży”.


Bloomberg i WSJ donoszą o 8 mld USD dziury w bilansie FTX

Założyciel i prezes FTX Sam Bankman-Fried powiedział inwestorom, że bez dopływu dodatkowego kapitału, giełda będzie zmuszona ogłosić bankructwo.

Według źródła Bloomberga, podczas telekonferencji Bankman-Fried powiedział, że z powodu kryzysu płynności firma stoi przed deficytem sięgającym 8 mld dolarów FTX. Potrzebuje więc 4 mld dolarów, aby utrzymać wypłacalność.

Podobne szacunki przytoczył “The Wall Street Journal”. Jego źródła potwierdziły, że platforma potrzebowała zastrzyku gotówki, aby spełnić żądania klientów dotyczące wypłat.

podsumowanie 11.11.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.