Regulator z Bahamów zamraża aktywa FTX | Wiadomości | CrypS.

Regulator z Bahamów zamraża aktywa FTX

Redakcja
ftx sam bankman fried ftt token

Komisja Papierów Wartościowych Bahamów zablokowała aktywa FTX Digital Markets (FDM) i podmiotów powiązanych oraz zawiesiła licencję firmy w tym kraju.


Sąd rozważy warunkową likwidację organizacji, która jest konieczna “dla zachowania majątku i stabilizacji spółki”. Zajmie się tym syndyk, a zarząd FTX zostanie pozbawiony swoich uprawnień.

Regulator jest świadomy “zarzutów dotyczących […] zarządzania aktywami klientów Alameda Research” – podał w oświadczeniu.

Komisja i wyznaczony likwidator dołożą starań, “aby uzyskać jak najlepszy wynik dla klientów i interesariuszy”.

FTX Digital Markets jest spółką zależną giełdy, której siedziba znajduje się na Bahamach. FTX US jest odrębnym podmiotem prawnym.

Przypomnijmy, że szef firmy, Sam Bankman-Fried, zapewnił, że wartość aktywów giełdy przekracza depozyty klientów.

Wcześniej Bloomberg i WSJ informowały o 8 mld dolarów “dziury” w bilansie platformy.

10 listopada Binance wycofał się z transakcji przejęcia FTX. Firma stwierdziła, że nie będzie w stanie rozwiązać problemów, z którymi boryka się giełda.

ftx sam bankman fried ftt tokenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.