Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.09.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 11.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 11 września 2023 roku.


Spis treści:


Solana leci w dół przez FTX

Kurs topowego altcoina jest obecnie poważnie zagrożony przez działania upadłej giełdy kryptowalut FTX. Eksperci analizują różne możliwe scenariusze wynikające z sytuacji, że obecni włodarze tej platformy chcą zrzucić na rynek sporą część posiadanych aktywów w tej kryptowalucie. Pytanie jest, czy cała ta panika jest uzasadniona?

Czytaj więcej: Kurs tego altcoina jest poważnie zagrożony przez FTX. Jakie są scenariusze?

Poszukiwacz zaginionych bitcoinów

Mężczyzna, który przypadkowo wyrzucił dysk twardy zawierający kluczy do portfela z 7500 BTC, zamierza po latach w końcu odzyskać swoje środki. Teraz rozważa, czy by nie pozwać rady miejskiej w związku z tym, że nie pozwala mu rozpocząć poszukiwać zguby na lokalnym wysypisku. Faktem jest to, że stawka jest wysoka.

Czytaj więcej: Wyrzucił na śmieci 7500 bitcoinów. Teraz chce je odzyskać, pozywając… radę miejską

Rekordowa opłata transakcyjna w sieci Bitcoina

Pewien adres stracił 500 tysięcy dolarów w wyniku rekordowych opłat transakcyjnych, jakie naliczono wczoraj przy jednej z transakcji w sieci Bitcoina. Zjawisko to podnosi kwestię skalowalności i kosztów transferów w sieci. Jak do tego doszło i czy poszkodowany inwestor ma szansę odzyskać swoje aktywa?

Czytaj więcej: Padł rekord opłat transakcyjnych w sieci Bitcoina. Inwestor stracił 500 tys. dolarów

CEO Bitget ostrzega przed rygorystycznymi przepisami dot. kryptowalut

Dyrektor generalna giełdy Bitget – Gracy Chen – przewiduje, że niebawem rynek cyfrowych aktywów doświadczy zaostrzenia ogólnych regulacji. Jeżeli ktoś miał do tej pory problem z jednorazową procedurą KYC, to nie mamy dla takich osób dobrych wiadomości. Coraz częściej można spotkać się ze stwierdzeniem, że rewolucja kryptowalut zaczyna zjadać swój ogon, a w miarę jak ta klasa aktywów wchodzi do mainstreamu, to jej fundamentalne wartości, jak anonimowość i prywatność, zanikają w miarę postępujących regulacji.

Czytaj więcej: Przepisy dot. kryptowalut będą jeszcze bardziej rygorystyczne – ostrzega CEO Bitget

Powstała nowa firma na zgliszczach Celsiusa. Są zaskoczenia w kadrze

NewCo to nowy projekt w sektorze cyfrowych aktywów, który powstał na bazie tego, co zostało z upadłego kryptowalutowego pożyczkodawcy, firmy Celsius. Co ciekawe, dyrektorem generalnym tej świeżej inicjatywy został były CEO Algorand – Steve Kokinos.

Źródło: Blockworks

Kryptowaluty odegrają dużą rolę w tych wyborach – mówi CEO Coinbase

Dyrektor generalny giełdy Coinbase – Brian Armstrong – przewiduje, że cyfrowe aktywa będą miał swój znaczący udział w nadchodzących wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Jak wskazuje biznesmen, w kraju jest więcej użytkowników kryptowalut, niż samochodów, więc niech Waszyngton lepiej się z nimi liczyć. Wśród kandydatów jest kilku polityków, którzy opowiadają się za adopcją bitcoina.

Źródło: Cointelegraph

Wielka Brytania zaostrza regulacje w sektorze kryptowalut

Wielka Brytania wprowadza nowe, surowsze przepisy dotyczące promowania kryptowalut w odpowiedzi na rosnące obawy związane z ochroną inwestorów i ryzykiem finansowym. Decyzja ta może wpłynąć na działalność firm kryptowalutowych w kraju, bowiem krajowy organ nadzoru finansowego zapowiada, że nie będzie się z nikim patyczkował. Za nie spełnianie standardów obwiązujących od października tego roku przewidziane są wysokie grzywny finansowe, a nawet i kara pozbawienia wolności.

Źródło: Crypto Potato

Kursy kryptowalut 11.09.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.