Padł rekord opłat transakcyjnych w sieci Bitcoina. Inwestor stracił 500 tys. dolarów | Wiadomości | CrypS.

Padł rekord opłat transakcyjnych w sieci Bitcoina. Inwestor stracił 500 tys. dolarów

jaki portfel kryptowalut wybrać?

W jednym z najbardziej zaskakujących przypadków w historii bitcoina, pewien użytkownik zapłacił opłatę transakcyjną w wysokości niemal 20 BTC (około 500 000 USD) za przeniesienie zaledwie 0,074 BTC (około 200 USD). 


To ustanawia nowy rekord dla najdroższej opłaty transakcyjnej w dolarach amerykańskich za pojedynczą transakcję w sieci Bitcoina.

https://twitter.com/WhaleWire/status/1700924492040544471?s=20

Czy transakcja bitcoina była wadliwa?

Portfel, z którego dokonano tej płatności, jest znany jako aktywny uczestnik w ekosystemie Bitcoina. Posiada on historię składają się z ponad 120 000 transakcji. Jameson Lopp, CTO firmy Casa, zasugerował, że tak wysoka opłata może wynikać z problemów z oprogramowaniem używanym przez giełdę lub procesor płatności.

Transakcja miała miejsce 10 września o 17:10. W ramach niej dokonano czterech różnych płatności o łącznej wartości około 200 USD, a dodatkowo wysłano 1700 USD w bitcoinach na inny adres. Opłata za całą transakcję wyniosła 19,89 BTC. F2Pool, który wydobył blok zawierający tę transakcję, zdecydował się wstrzymać zainkasowane 20 BTC na trzy dni, aby dać użytkownikowi szansę na ich odzyskanie.

Kontekst historyczny i wpływ na użytkowników

Chociaż w przeszłości zdarzały się już wysokie opłaty transakcyjne w sieci Bitcoina, ta jest wyjątkowa ze względu na jej rozmiar w dolarach amerykańskich. Jak pamiętamy – użytkownicy sieci mają swobodę w ustalaniu wysokości opłat transakcyjnych. Zbyt niska opłata może nie zostać zaakceptowana przez górników, podczas gdy zbyt wysoka opłata prawdopodobnie zostanie szybko przetworzona.

Ten niecodzienny przypadek ustanawia nowy rekord dla najdroższej opłaty transakcyjnej w sieci Bitcoina i rzuca światło na potencjalne ryzyka związane z błędami w oprogramowaniu i brakiem uwagi ze strony klientów. F2Pool zareagował odpowiedzialnie, dając użytkownikowi możliwość odzyskania środków, ale sytuacja ta podkreśla potrzebę ostrożności przy przeprowadzaniu transakcji w sieci Bitcoin.

jaki portfel kryptowalut wybrać?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.